„Po příjezdu k události bylo zjištěno, že se požár podařilo lokalizovat před příjezdem jednotek. Hasiči dále dohašovali motorový prostor vozidla. V důsledku požáru došlo k masivnímu úniku nafty, proto bylo na místo nutné dopravit větší množství sorbentu a sudů na přečerpání,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Jaroslav Gabriel.

Na místo také vyjel technický automobil příbramských profesionálních hasičů a pracovnici správy a údržby silnic. Komunikace musela být po celou dobu zásahu uzavřena a práce komplikovalo, že navíc začínala po hustém sněžení namrzat.

Z vozidla uniklo přibližně 300 litrů nafty, 400 litrů, které zbyly v nádrži, hasiči přečerpali do sudů. „Kvůli úniku nafty operační středisko povolalo pracovníka vodoprávního úřadu z Příbrami, který rozhodne o způsobu odstranění dopadu na životní prostředí. Vzhledem k poškození kabiny byl požár dohašen po půlnoci,“ doplnil Gabriel.

Poté byla silnice I/19 zprovozněna jedním pruhem. Hodinu po půlnoci majitel soupravy zajistil odtah, hasiči odstranili zbytek uniklé nafty a vozovku uklidili a provoz na komunikaci byl pak obnovený v plném rozsahu.