Buď z nedbalosti, nebo úmyslně někdo už v sobotu znovu zapálil dřevěnou stavbu v bývalém skautském táboře.

Na stejném místě totiž hasiči likvidovali požár zhruba před měsícem. Obecnickým hasičům se tehdy podařilo včas zasáhnout a zabránit tak rozšíření plamenů do blízkého lesa. Příbramský deník o tom informoval.

Podobně tomu bylo i tentokrát. „Díky všímavosti policejní hlídky, která projížděla kolem, jsme měli výjezd k začínajícímu požáru. Zřejmě ho znovu někdo založil úmyslně,“ poznamenal velitel obecnických dobrovolných hasičů Petr Juříček.

Likvidací prvního požáru ale klid v obci nenastal. Hned v neděli ráno někdo nahlásil požár kontejneru. „Už při výjezdu nám bylo jasné, že se bude jednat o požár většího rozsahu," uvedl Petr Juříček.

„Nad obcí se vznášel velký černý mrak a plameny byly vidět téměř přes celou Obecnici. Obavy se potvrdily při příjezdu na místo. Okamžitě jsme zavolali posily z Trhových Dušníků, Bohutína, Březových Hor a z Příbrami 1,“ upřesnil událost Juříček.

Hustý dým šel z pneumatik, plastů, starých aut a sedaček. V ohnisku navíc byly i sudy s vyjetým olejem, a tak bylo potřeba použít i nornou stěnu do blízkého Obecnického potoka. Náročný zásah trval zhruba sedm hodin.

„K žádnému zranění nedošlo a škody na majetku vyčísleny nebyly. Jednalo se o pozemky, ke kterým se nehlásil žádný majitel,“ sdělila Deníku policejní mluvčí Lenka Pavlová.

„Chtěl bych velice poděkovat všem zúčastněným jednotkám a našim děvčatům, která zajišťovala pitný režim. Zároveň děkuji i našemu místostarostovi, který se postaral o pravidelné dodávky pitné vody z lesní studánky,“ vzkazuje Petr Juříček.

Zda jde o úmyslné zakládání požárů nebo o nedbalost, se ještě neví. „Nejpravděpodobnější je úmyslné založení požáru, ale tím se bude zabývat policie,“ doplnil Pavel Šušola z hasičského záchranného sboru Příbram.