Hasiči byli sice na místě včas, ale nechali oheň dokonat dílo zkázy. S majitelem se totiž dohodli a ten jim řekl, aby požářiště jen hlídali. Budova z ocelové konstrukce a hliníkového pláště se v žáru zkroutila a hliník doslova tekl. Poškozený objekt žárem by stejně nešel opravit.

Škoda byla vyčíslena na tři miliony korun. Příčina požáru ještě nebyla známa ve středu odpoledne. „Do objektu se ještě nikdo nedostal. Takže informace o tom, že oheň způsobila technická závada na elektroinstalaci portálové jeřábu, je ještě předčasná, ačkoliv podle výpovědi svědků mohla být příčinou požáru. Ale uvidíme, až se bude moci dovnitř,“ řekl ve středu Deníku Pavel Šušola, vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru v Příbrami.

Hasiči strávili u požáru celou noc a ještě hlídkovali ve středu do rána. Službu po nich převzali dobrovolní hasiči z Věšína. V seníku bylo uskladněno 14 vagonů sena a požár zachvátil už v počátku celou budovu.

Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů - dobrovolní hasiči z Věšína, Buková a z Březnice, pak jednotka JPOII z Rožmitálu a profesionálové z Příbrami a dokonce z Berouna. „Berounští hasiči dorazili, protože se jednalo o dost rozsáhlý požár a tak s sebou přivezli kontejner, kde mají hasiči sociální zázemí, když musí zůstat u ohně přes noc,“ dodal Šušola.