Na místo vyjely dvě dobrovolné a tři profesionální hasičské jednotky. Požár se povedlo dostat pod kontrolu během jedné hodiny. „Událost jsme měli nahlášenou ve čtvrt na deset večer. Jednalo se o zahoření bytu v menším bytovém domě. Naše jednotky musely do objektu násilně vstoupit, a to vyražením vstupních dveří. Na místě byl nalezen zraněný muž a dva psi,” sdělila mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová.

Podle informací policie je popálený muž ročník 1980. Přivolaní záchranáři mu poskytli okamžitou první pomoc a vzhledem k míře zranění povolali vrtulník. „Do naší péče byl předán těžce zraněný muž, který utrpěl popálení na 70 procentech těla a inhalační trauma. Jen co mu zdravotníci zajistili dýchací cesty a stabilizovali jeho stav, byl okamžitě letecky transportován do nemocnice v pražských Vinohradech. Stav pacienta byl vážný,” upřesnila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

Hasiči při zásahu na místě našli také dva psi nespecifikované rasy, které předali do péče místnímu útulku. Příčinu požáru se nyní vyšetřuje. Škoda způsobena plameny byla předběžně odhadnuta na 600 tisíc korun, přičemž se povedlo ochránit majetek v celkové hodnotě 5 milionů korun.