Tragédii zpočátku nic nenasvědčovalo, oznamovatel nahlásil, že hoří trafostanice. „Hasiči ale na místě zjistili, že je hořícím objektem rodinný dům a plameny ho v té době už zcela zachvátily. Velitel zásahu proto vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu a zásahu se zúčastnilo celkem sedm hasičských jednotek,“ sdělila mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková s tím, že na místo dorazili i Zdravotnická záchranná služba a policisté.

„Přes veškerou snahu o záchranu člověka nalezeného hasiči uvnitř domu se to zdravotníkům nepodařilo a zasahující lékař u muže konstatoval smrt,“ potvrdila mluvčí ZZS Středočeského kraje Petra Effenbergerová. Plameny a dým současně způsobily vážné zdravotní komplikace šestadvacetileté ženě. Tu zdravotníci převezli na popáleninové oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

„Na místě kolegové ošetřili ještě další dvě osoby s lehkými řeznými ranami od skla a také dítě, které se nadýchalo zplodin. Všichni tři byli po prvotním ošetření převezeni do hořovické nemocnice,“ doplnila Petra Effenbergerová. Příčiny vzniku požáru zkoumá vyšetřovatel hasičů z Příbrami.