VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Při požáru seníku museli hasiči evakuovat zvířata

Dubno - V pátek hořel v obci Dubno seník. O případu jsme informovali, nyní přinášíme informaci o zásahu z pohledu hasičů.

16.6.2014
SDÍLEJ:

Požár seníkuFoto: HZS/Pavel Šušola

Dne 13.6.2014 krátce před 16 hodinou byla vyslána jednotka HZS Středočeského kraje, stanice Příbram k požáru stodoly v obci Dubno. Již cestou k požáru byl vidět hustý dým, který stoupal ze zemědělského objektu, proto si velitel zásahu povolal další posilové jednotky a byl vyhlášen 2. stupeň poplachu. Poté, co se jednotka dostavila na místo požáru, byl proveden průzkum, při kterém byla potvrzena informace, že se v hořícím objektu mimo jiné nachází 20 hospodářských zvířat. Dále zde byla nalezena autogenní souprava s náhradními lahvemi, které byly ihned evakuovány na bezpečné místo. V tuto chvíli již požárem byla zasažena celá půda objektu, kde bylo naskladněno cca 100 q letošního sena. Požár již také zasáhl celou přední část objektu, kde byl zaparkován lis na slámu. Do příjezdu posilových jednotek nařídil velitel zásahu požární obranu a evakuaci dobytka.

Evakuace hospodářských zvířat (krávy a býci) probíhala za pomoci majitele těchto zvířat. Evakuace se obešla bez komplikací a bez jakéhokoli zranění. Po dostavení se posilových jednotek na místo zásahu byl zahájen požární útok na zdolání požáru. Požár ve spodní části stodoly byl uhašen za několik minut. Jiná situace byla však na půdě, na kterou se propadla střešní krytina a nacházelo se na ní žhnoucí seno. Jediným možným a takticky správným řešením bylo, že seno se musí vyskladnit a uhasit nebo nechat dohořet mimo objekt. Na půdu však již nikdo nemohl, neboť došlo k částečnému propadnutí stropní konstrukce ve střední části objektu. Velitel zásahu po zvážení všech možností nakonec zvolil možnost vyskladnění sena pomocí lesnické techniky na převoz dřeva. HZS touto technikou nedisponuje, proto byla požádána po konzultaci s řídícím důstojníkem o věcnou pomoc nedaleká firma, která se specializuje na převoz dřeva. Toto rozhodnutí se ukázalo jako velmi prozíravé. Zkušený strojník lesní techniky odstranil zbytky krovů a doutnající seno nakládal na valník traktoru. Traktor poté odvážel seno na nedalekou louku, kde probíhalo dohašovaní

Na likvidaci zásahu se podílely jednotky HZS Středočeského kraje, stanice Příbram a stanice Dobříš. Dále jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Příbram VI – Březové Hory, Příbram I, Obecnice, Trhové Dušníky, Bohutín a Dubno. Pro případ dalších vzniku další mimořádné události byla uvedena do pohotovosti jednotka z Rožmitálu pod Třemšínem. Konečná škoda na objektu byla odhadnuta vyšetřovatelem požáru na 1,5mil Kč a uchráněné hodnoty na 700 000Kč. Příčina vzniku požáru je v současné době intenzivně vyšetřována. Pavel Šušola, HZS Příbram

Autor: Redakce

16.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení