K požáru hasiči vyrazili se čtyřmi cisternami, přičemž už cestou dostali informaci, že příjezd nebude snadný: na místo vede jen nezpevněná polní cesta. V přízemí domu hasiči skutečně našli tělo staršího muže, avšak velký požár na ně nečekal. Ladislav Holomčík za středočeskou centrálu hasičů uvedl, že celá spodní část objektu byla vyhořelá, ale větší plameny se už neukazovaly.

„Vlivem uzavřeného prostoru se požár samovolně zadusil. Na dohašení doutnajících materiálů nasadili hasiči jeden vodní proud,“ konstatoval Holomčík s dodatkem, že už ve 20:45 mohl velitel zásahu nahlásit operačnímu středisku, že je požár pod kontrolou.

Likvidace požáru v Mladé Boleslavi v neděli 30. ledna 2022.
Video, foto: Požár hal v Mladé Boleslavi založil žhář. Škoda je tři miliardy

Při prohledávání požářiště hasiči ještě našli mrtvého psa. Zcela hotovo včetně odvětrání vyhořelého domu měli v půl desáté. Holomčík uvedl, že však na místě zůstávali i nadále. Spolupracovali s kriminalisty, kteří okolnosti tragické události vyšetřují, a čekali na příjezd pohřební služby, aby pomohli s transportem těla zemřelého v náročném terénu.

Šetření na místě bude pokračovat i během pátku, kdy má požářiště mimo jiné prozkoumat policejní pes vycvičený k vyhledávání stop po použití hořlavin. Už v noci byly předběžně vyčísleny hmotné škody: půl milionu korun; uchráněné hodnoty dosahují čtyř milionů.

Nasazení hasičů při likvidaci požáru
- Profesionální jednotky: Dobříš + z Příbrami velitel čety; vyšetřovatel požárů
- Sbory dobrovolných hasičů: Borotice-Dražetice, Nečín a Nový Knín
- Záloha za stanici HZS Dobříš: SDH Dobříš na své zbrojnici
Zdroj: Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje