Požárem byly zasažené dva boxy s uskladněným nadrceným odpadem uvnitř velké plechové haly. Všichni pracovníci byli v bezpečí venku a nikdo nebyl zraněn.  "Vzhledem k tomu, že šlo o požár odpadu z hliníku, nebylo možné plameny likvidovat přímo vodou, ale bylo nutno povolat techniku se speciálním hasivem. Do té doby použili hasiči patřičné ruční hasicí přístroje, které měla firma i přímo v hale," uvedl za krajské hasiče Ladislav Holomčík. 

| Video: Youtube

Velitel zásahu krátce po poledni vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu. K požáru se tak celkem sjelo patnáct cisteren, automobilový žebřík a další nezbytná dopravní a velitelská vozidla. Z Příbrami dorazil také protiplynový automobil s náhradními lahvemi se stlačeným vzduchem, neboť hasiči zasahovali v dýchací technice.

"V 13.27 hodin se podařilo dostat požár pod kontrolu a byla vyhlášena lokalizace. Současně byl snížen poplachový stupeň na dvojku a na základny byly odeslány první dobrovolné jednotky. Dohašovací práce pokračovaly na čtyřech úsecích," popsal dále Ladislav Holomčík. 

Přímé škody vyčíslil územně příslušný vyšetřovatel na pět milionů korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil se podařilo uchránit majek za dvacet milionů. "Na objasnění příčiny vzniku požáru bude spolupracovat s expertní skupinou Technického ústavu požární ochrany Praha, se kterou se na místě sejde v úterý dopoledne. Celkem bylo z areálu firmy evakuováno osmdesát osob," uzavřel Holomčík.