Na místo vyslal operační důstojník cisternový vůz, automobilový žebřík, velitelský a vyšetřovací automobil ze stanice profesionálních hasičů v Příbrami a dva cisternové automobily jednotky sboru dobrovolných hasičů Příbram – Březové Hory. Současně vyjely hlídky policie a posádky zdravotnické záchranné služby, která na místo povolala také vrtulník.

„Jednotky hasičů byly na místě do tří minut po ohlášení výbuchu. Zraněny byly tří osoby, ve čtyřpodlažním bytovém domě byl kvůli požáru nutný zásah v dýchací technice s vysokotlakým vodním proudem. Požár byl naštěstí rychle zdolán, trvalo to zhruba 11 minut a hasiči mohli zkontrolovat okolní byty,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Zraněnou ženu, transportoval vrtulník na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, kam byly pozemní cestou převezeny také dvě nezletilé osoby. Že se jednalo o bývalou místostarostku Alenu Ženíškovou, potvrdila i mluvčí radnice.

„Ano jedná se o osobu bývalé místostarostky, ale s ohledem na citlivost celé události, nebudeme poskytovat zatím žádné další vyjádření,“ řekla mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

K rozšíření ohně nedošlo. Požár hasiči zlikvidovali před 19. hodinou. Poté ve spolupráci s technickými službami došlo na úklid okolí domu od střepů a trosek. Škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun a hasiči zásahem uchránili majetek za dva miliony korun.

Příčina vzniku požáru je zatím v šetření ve spolupráci s kriminální policií, jednou z vyšetřovacích verzí je manipulace s hořlavou kapalinou. „Nebyly zjištěny žádné skutečnosti, nasvědčující úmyslnému jednání jakékoliv osoby,“ konstatovala policejní mluvčí Monika Schindlová.