Po dostavení první jednotky na místo požáru byl proveden průzkum a velitelem zásahu kvůli rozsahu požáru vyhlášen druhý stupeň poplachu. "Požárem byla zasažena celá autodílna a přilehlé garáže. V konečném součtu na místě zasahovalo osm jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí a dvě jednotky HZS Středočeského kraje. Likvidace požáru trvala více než osm hodin," uvedl k případu vyšetřovatel Pavel Šušola z HZS Příbram. Likvidaci požáru podle Šušoly ztěžovalo několik tlakových lahví s hořlavými plyny, které se nacházely v objektu. Vyšetřovatelem byla předběžně stanovena škoda 10 milionů korun a uchráněné hodnoty hasebním zásahem na 4 miliony.

Při požáru nedošlo k žádnému zranění civilních osob. Příčina vzniku požáru je v současné době vyšetřována ve spolupráci s Technickým ústavem požární ochrany. Policie vyloučila jako příčinu úmysl.

V ten den byla po 21. hodině vyslána jednotka ze stanice Sedlčany k dalšímu ohni. Tentokrát se jednalo o požár střechy rodinného domu ve městě Sedlčany. Na místo bylo vysláno Krajským operačním a informační střediskem pět jednotek sboru dobrovolných hasičů a dvě jednotky HZS kraje.

"Při hasebním zásahu musely být evakuovány nájemníci zasaženého domu. Škoda na majetku byla odhadnuta na 300 tisíc korun a uchráněné hodnoty hasebním zásahem na 1 milion korun. Příčina vzniku požáru je v šetření," dodal Pavel Šušola.