„Hořela stará čtyřpatrová budova, která byla naskladněna převážně polystyrénem. Velitel zásahu ihned rozhodl o povolání dalších posilových jednotek," shrnul další postup profesionální hasič, který potvrdil, že se jednalo o dost velký a komplikovaný zásah. Postupně byly povolány další jednotky dobrovolných hasičů a to z obcí Hvožďany, Chrást, Starý Rožmitál, Bezděkov pod Třemšínem, Bohutín a Milín. Nakonec zasahovalo deset cisternových automobilových stříkaček a dvě plošiny.

„Lokalizace požáru trvala více než dvě hodiny a konečná likvidace požáru skončila až v sobotu v 9 hodin," konstatoval Pavel Šušola. Protože se jednalo o rozsáhlý a dlouho trvající zásah, byli povoláni do pohotovosti dobrovolní hasiči na Březových Horách.

Vyšetřovatel požárů odhadnl škodu na více než pět milionů korun. Příčina vzniku požáru je v současné době v šetření.

Další dramatické okamžiky ještě v pátek prožívali obyvatelé jednoho domu v Jincích, když tam krátce po 19. hodině vyrazila jednotka ze stanice Hořovice. „V Jincích, v momentě, kdy naši hasiči zápasili s živlem v Rožmitále, hořel sklep bytového domu," popsal další náročný zásah Pavel Šušola. S ohněm museli pomáhat i místní dobrovolní hasiči a přizváni byli i vojenští hasiči z jinecké posádky.

Ani to však po posouzení situace nestačilo - velitel zásahu povolal na pomoc další jednotky hasičů, protože se podle Šušoly jednalo o rozsáhlý požár sklepních prostor bytového domu a velitel musel zajistit evakuaci asi dvaceti osob. Na místo tak přijeli ještě hasiči ze stanice Dobříš a jednotky dobrovolných hasičů z obcí Ohrazenice, Lochovice a Komárov. Na místě bylo osm cisteren a jeden automobilový žebřík. Kvůli už tomuto druhému požáru v okrese a nasazení velkého počtu jednotek jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů, byly v pohotovosti jednotky dobrovolných hasičů ve městech Žebrák a Dobříš.

Vyšetřovatel v tomto případě na místě odhadl škodu okolo 300 000 korun. Příčina vzniku požáru je vyšetřována ve spolupráci s Policií ČR.