Na místě zasahovaly jednotky HZS Sedlčany a Příbram a sbory dobrovolných hasičů se Sedlčan, Kosovy Hory, Vysokého Chlumce, Dublovic, Osečan a Nalžovic. Celkem na místě bylo osm cisternových hasicích stříkaček a použita byla i výšková technika.

Na budovu navazují další domy a garáže, proto bylo nutné je ochránit. "Událost se obešla bez zranění, z objektů v okolí bylo preventivně evakuováno deset osob," informoval mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík s tím, že kolem 22. hodiny po kontrole ostatních objektů hasiči umožnili návrat evakuovaným osobám do jejich domovů.

Ve shořelé budově nadále pokračovalo vyhledávání skrytých ohnisek a jejich dohašování, jednotky hasičů postupně začaly odjíždět.

V pondělí 15. října požářiště prohledal policejní kynolog se cvičeným psem. Pes pátral po případných podpalovačích.

K pátrání více prozradil mluvčí Ladislav Holomčík: "Celé dopoledne se odehrávalo prohledávání požářiště a vyšetřování příčiny vzniku požáru za účasti vyšetřovatele, expertů Technického ústavu požární ochrany Praha a policejního kynologa. Od 14 hodin bude vyšetřování pokračovat."

Předběžně byla škoda na budově stanovena na jeden milion korun, včasným zásahem a nasazením potřebné techniky se podařilo uchránit majetek v hodnotě kolem deseti milionu korun.