V rozsáhlém objektu se nachází i velká soukromá firma se sklady a prodejnou elektrospotřebičů, proto na místě zasahovali profesionální hasiči z Příbrami a Hořovic a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Bohutín, Čenkov, Drásov, Milín, Obecnice, Příbram – Březové Hory, Trhové Dušníky a Višňová. Povolána byla i profesionální jednotka z hasičské stanice Dobříš, která právě končila zásah v Milíně u požáru popelnice. Celkem tak do Trhových Dušníků mířilo jedenáct cisteren a dva automobilové žebříky. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu.

Cviční zásah se koná ve spolupráci se Sportovními zařízeními města Příbram.
Cvičení hasičů uzavřelo ulici Legionářů. Ze zimního stadionu unikal čpavek

Již po čtvrt hodině se podařilo zlikvidovat plameny a začalo vyhledávání skrytých ohnisek. Ve 16:46 byl již požár úspěšně zlikvidován. "Hasiči před odjezdem ještě pomohli z výškové techniky se zakrytím střechy plachtou, neboť ve večerních hodinách je očekáván déšť. Na místě byla ponechána dobrovolná jednotka Trhové Dušníky, které byl nařízen do půlnoci dohled. Pak si čtyřiadvacetihodinovou kontrolu zajistí majitel objektu," přiblížil Ladislav Holomčík z HZS Středočeského kraje.

Přímé škody byly vyčísleny na 300 tisíc korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil se však podařilo uchránit majetek za 25 milionů.

Příčinou vzniku požáru bylo zahoření sazí v komíně.