K události vyjeli profesionální hasiči z Kladna a dobrovolné jednotky obcí Brandýsek a Pchery, celkem se čtyřmi cisternami. Už zdáli byl vidět stoupající černý dým, proto byly vyslány ještě dvě cisterny a automobilový žebřík profesionálních hasičů ze Slaného.

"Na místě se potvrdilo, že jde o požár patrového rodinného domu v plném rozsahu, který je v současné době v rekonstrukci. Pro bezpečné ustavení automobilového žebříku nebyl u domu prostor, a proto byl odvolán zpět na základnu. Hasební zásah probíhal v dýchací technice pomocí čtyř vodních C proudů. Se zásobou náhradních lahví se vzduchem byl pro zasahující hasiče povolán ze slánské stanice protiplynový automobil," potvrdil mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.

V boudě se senem v Dřetovicích zemřel při požáru člověk. Šlo o muže bez domova.
V boudě se senem v Dřetovicích zemřel při požáru člověk. Šlo o muže bez domova

Krátce po sedmnácté hodině se podařilo dostat požár pod kontrolu a byla vyhlášena jeho lokalizace. Započalo vyhledávání skrytých ohnisek a dohašování. Hodinu poté byl požár zcela zlikvidovaný. Na dohlídku do 19.00 hodin zde zůstávala místní dobrovolná jednotka Pchery. Na konci dohlídky hasiči ještě jednou zkontrolovali požářiště pomocí termokamery. Vše bylo v pořádku, a tak dům předali majiteli s tím, že má nad požářištěm ještě dohlížet do 23.00 hodin.

Po dohodě s majitelem vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na pět milionů korun. Hasebním zásahem se podařilo uchránit hodnoty ve výši dvou milionů. Příčinou vzniku požáru byla manipulace se žhavým popelem. Při požáru ani v průběhu zásahu nebyl nikdo zraněn.