"Dva muži ve věku 50 a 56 let utrpěli popáleniny v obličeji. Záchranáři měli na místě dva sanitní vozy a přivolali vrtulník pražské letecké záchranné služby. Mladšího muže, který měl popáleniny 2. - 3. stupně, transportoval z místa vrtulník. Druhého muže s popáleninami 1. – 2. stupně přepravili záchranáři sanitním vozem. Oba pacienti byli předáni v Praze ve vinohradské nemocnici na popáleninovém oddělení," uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. Třetí z mužů měl lehčí zranění v obličeji a byl ošetřen na místě.

Na skládce komunálního odpadu v Chrástu byli pyrotechnici z Prahy. Na místo měli dorazit i hasiči z chemické služby, ti nakonec do Chrástu nevyjeli.

Odpad na místo sváží firma Rumpold a jedna z možných verzí předpokládá, že v odpadu, který se tam navozil z jednoho bytu, mohla být věc či látka, která tam explodovala. "Zatím není přesně známa příčina výbuchu," uvedla k tomu policejní mluvčí Lenka Pavlová. Policie se snaží zjistit, kdo a jaký odpad na skládku vyvezl z bytu, v němž mohla být látka, která následně explodovala.

Jaroslav Frýbert pracuje na skládce už osm let a redaktorům Deníku řekl, že nic podobného se tu nikdy nestalo. Na místě jsme zastihli chrástecké hasiče, kteří letos na skládce zasahovali poprvé společně s příbramskými profesionálními kolegy. V jiných letech hořelo na skládce mnohokrát do roka. "Od doby, co je odpad na skládce více prokládán zeminou, je tam požárů méně," konstatovali hasiči u zásahu. Nicméně, co tam v úterý ráno bouchlo a popálilo dělníky, stále zjišťují policisté.