Trasa povede podél Vltavy a Berounky až do Radotína, okolo Lipenců k Jílovišti a dále brdským hřebenem na Skalku, přes Kytín a Voznici až na okraj Dobříše do areálu SK Vlaška. Trať měří klasických 42,195 kilometrů.

Už v roce 1908 ho totiž odstartoval legendární sportovní buditel a spoluautor olympijské charty Jiří Guth - Jarkovský.  

V již zmiňovaném roce 1908 začalo vše tím, že kníže Colloredo – Mannsfeld, sportovní nadšenec a protektor závodu, věnoval stříbrný pohár jako hlavní cenu pro nejrychlejšího běžce, určil trať (tenkrát ještě) z Prahy Smíchova do Dobříše v délce 40 kilometrů a dal tím podnět organizátorům závodu z S. K. Slavia. Díky tomu v nově vytvořeném závodu odstartovalo z tehdejšího kraje Prahy šest běžců doprovázených nejméně 20 cyklisty, dvěma automobily a čtyřmi fiakry do Dobříše. Pořadí běžců v tehdejším závodě ještě lze dohledat v Národní knihovně, časy prvních dvou však bohužel nikoliv, neboť byli v cíli dříve, než to stihl oficiální časoměřič na fiakru…

Závod je určen všem, kdo si troufnou tuto vzdálenost uběhnout a mají chuť si užít neopakovatelnou atmosféru podzimních Brd. Více informací naleznete na webu http://www.trailrunningcup.cz/sezona-2019/dobris/#propozice . A pozor – pořadatel uvítá pomoc dobrovolníků! Máte – li tedy zájem být součástí tohoto ojedinělého závodu a na celou maratonskou distanci si netroufnete, ale chcete běžce podpořit z pozice pořadatele, kontaktujte ředitele závodu Martina Dvořáka (dvorak@sportgroup.cz).