VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Šli za svým snem

Motivace není nikdy dost. Připravujeme proto rozhovory s lidmi z Příbramska, kteří následovali své sny.

Stomatolog Roman Šmucler: Máme rekordní počet zubařů

Příbram - Celorepublikovým problémem je nedostatek zubařů v regionech, Příbramsko nevyjímaje. Ačkoliv řada obcí nabízí i začínajícím lékařům vybavené ordinace i byty, ne vždy se to jeví jako dostatečně lákavá nabídka. Jakým způsobem chce situaci řešit nedávno zvolený prezident České stomatologické komory Roman Šmucler?

Stopaři z Dublovic: V Moldávii jsme u silnice krmili osla

Dublovice /ROZHOVOR/ - Sedm dní, osm hodin a dvacet minut. Přesně tak dlouhou trvalo dublovickým stopařům Michaele Šofkové a Davidovi Švecovi ujet 4 964 kilometrů na Mistrovství České republiky v autostopu. Při této cestě jim zastavilo 53 aut a podívali se do deseti evropských zemí. Z jedenácti posádek skončili čtvrtí.

Architekt Martin Křivánek: Největší výzvou byl návrh mrakodrapu

Příbram - Tvrdí o sobě, že na matematiku a kresbu příliš nadaný nebyl. Přesto díky píli vystudoval architekturu a návrhy, na nichž se příbramský rodák Martin Křivánek podílí, získávají uznání architektů. Jak se liší navrhování mrakodrapu od běžného věžáku a jakou budoucnost má 3D tisk? Na to odpověděl v následujícím rozhovoru.

Olympijská běžkyně Tereza Čapková: Hranice budou posunovat technologie i doping

Příbram - Energie, píle a odhodlání Tereze Čapkové z Příbrami nechybí. Její vášní se před více než deseti lety stalo běhání. Tomu propadla natolik, že se před čtyřmi lety postavila na startovní čáru s nejlepšími běžci světa na olympijských hrách v Londýně. Co ji motivuje a co by poradila začátečníkům? To prozradila v následujícím rozhovoru.

Fotograf Jiří Jiroušek: Nebeská by měla vyvolat pocit odpovědnosti vůči krajině

Příbram – O dobrodružství v jeho životě není nouze. Už více než deset let pořizuje nebeské snímky nejen Příbramska. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby je Jiří Jiroušek nepořizoval během řízení motorového paraglidu, tedy „hadru". Má čich na to, kdy vyletět, aby se vrátil se skvělým snímkem? A jaké nejdramatičtější chvíle během focení zažil? To příbramský fotograf prozradil v následujícím rozhovoru.

Blogerka Martina Bechyňová: Chci čtenářky odnaučit nakupovat „rychlou módu“

Příbram – Psát klasický papírový deník jí prý nikdy nešlo. Tak se vrhla na webový. Postupem času si její blog o módě, kráse a běžných denních starostech získával stále více čtenářů. Dnes instagramový profil Martiny Bechyňové sleduje více než sedm tisíc uživatelů této sociální sítě. Jak vypadá běžný den blogerky? A kolik času věnuje přípravě jednoho snímku, než ho vyvěsí na webové stránky? To dvaadvacetiletá rodačka z Příbrami prozradila v následujícím rozhovoru.

Martin Macík: Udržet soustředěnost sedm hodin denně je záhul

Sedlčany - Před několika týdny skončily dakarské závody, kterých se šestadvacetiletý závodník Martin Macík ze Sedlčan zúčastnil už počtvrté. Podruhé si vyzkoušel roli řidiče. Během závodu si v týmu sáhli na dno, bojovali s poruchami auta, neuvěřitelnou prašností, vedrem,… Více o závodu prozradil Martin Macík v následujícím rozhovoru.

Lukáš Vyhnal: Každý záběr v klipu je jedna z mnoha vzpomínek na Březnici

Březnice – Vystupoval v nejlepších českých rockových klubech, s kapelou Clou získal cenu Anděl za nejlepší album a skladbu roku. Nyní se šestatřicetiletý rodák z Březnice Lukáš Vyhnal vydává na sólovou dráhu jako Lukemo. Změnily se spolu s tím i další náhledy na to, jak se hudebně vyjádřit? A na jaké otázky v poslední době hledá odpovědi? To prozradil Lukáš Vyhnal v následujícím rozhovoru.

Tunisan Haythem Troudi: Řada tuniských rodin se neliší od evropských

Příbram – Byl to velký risk, řekl o rozhodnutí odstěhovat se do cizí země třicetiletý designér Haythem Troudi. Zhruba před rokem se rozhodl odejít z rodného Tuniska do Česka za svou ženou. Jak prožíval první týdny v nové zemi? A s jakými předsudky vůči svému původu se setkal? To prozradí náš rozhovor.

Šéfka londýnského baru Wendy Stoklasová: Craig v „bondovském“ stylu nepopíjel

Příbram – Protřepat, nemíchat. Takovou přípravu koktejlu očekávala rodačka z Příbrami Wendy Stoklasová, když se k ní na bar posadil představil Jamesa Bonda Pierce Brosnan. Nakonec prý přišlo ale zklamání.To, že se stala barmankou a posléze šéfkou prestižního londýnského baru, nebyl ale vždy její sen. Studovala dokonce žurnalistiku. Co se stalo, že nakonec míchá koktejly v prestižnějším londýnském baru? Jaké koktejly nyní „frčí" a jaké by doporučila na oslavu konce roku? To prozradila v následujícím rozhovoru.

Spisovatelka Irena Dousková: Hra Hrdý Budžes byla tak trochu zázrak

Příbram – Příběh Helenky Součkové, žákyně druhé třídy ničínské základní školy, nesčetněkrát rozesmál diváky příbramského divadla během představení Hrdý Budžes. Jak na dětství prožité v Příbrami vzpomíná autorka knižní předlohy Irena Dousková? A proč se ve svých knihách často obrací do dětství? To prozradila v následujícím rozhovoru.

Adiktoložka Hana Vavřincová: Preventivní akce by neměly být zastrašující

Příbram – Na příbramské nádraží přijede na jaře protidrogový vlak. Ten má děti a mladé lidi odradit od užívání návykových látek, a to prostřednictvím interaktivních expozic. Ty mají představit situace a prostředí, do nichž se může dostat člověk užívající drogy či alkohol. Řada odborníků ovšem tento styl varování nepovažuje za nejvhodnější. Jaký názor na to má Hana Vavřincová, vedoucí nízkoprahových služeb Magdaléna Příbram? Souhlasí s legalizací marihuany? A jak závislostem nahrává období Vánoc? Na to odpovídala v následujícím rozhovoru.

Dagmar Vlasová: Ve Francii se cítím bezpečně

Příbram – Dagmar Vlasová z Hlubyně žije ve Francii už tři roky. Jaké francouzské zvyky pro ní byly neobvyklé? A jak se změnil život místních po letošních teroristických útocích? To prozradila v následujícím rozhovoru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT