Galerie Františka Drtikola v Příbrami zve v úterý 8. října odpoledne od 17 hodin na setkání se zakladatelem sbírky Jaroslavem Prokopem a fotografem Ivanem Prokopem, kteří budou průvodci komentované prohlídky výstavy fotografií ze zlatého fondu národního muzea. 

Provedou nás výstavou, na které jsou představeny snímky významných českých fotografů jako jsou Josef Koudelka, Antonín Kratochvíl, Dagmar Hochová, Eva Fuková, Jiří Všetečka a desítky dalších.

Výstava představuje výběr šedesáti prací z unikátní sbírky Národního muzea fotografie. Autorem projektu Zlatý fond NMF je Ivo Gil. Na realizaci se podíleli Tomáš Dvořák a Jaroslav Prokop. Soubor tvoří 220 žánrově pestrých autorských snímků, které do sbírky věnovali přední čeští fotografové. Obecně prospěšná společnost Národní muzeum fotografie se v roce 2016 spojila s obecně prospěšnou společností Czech Photo. Instituce pokračuje v realizaci projektu záchrany kulturního dědictví fotografie, jehož součástí je rozšiřování sbírky Zlatého fondu a její prezentace.