V 9 hodin se zájemci sejdou mezi obcemi Dobřív a Strašice u parkoviště u Ledného potoka, aby se společně vydali do veřejně přístupné části bývalého vojenského cvičiště bahna (8 km). V 15 hodin pak lidé zamíří do areálu bývalého vojenského cvičiště Felbabka (1 km), sraz budou mít u obce Felbabka naproti fotbalovému hřišti. Na vycházkách budou přítomni odborníci David Fischer a Jana Fischerová. Nutná je registrace, a to přes e-mail jana.fischerova@nature.cz.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové pozvánky

Výstava Imaginárium o víkendu v příbramské galerii končí
KDY: do 6. června
KDE: Galerie Františka Drtikola, Příbram
ZA KOLIK: 70 Kč a 50 Kč (snížené)

Poslední možnost navštívit výstavu Imaginárium – Tajuplný divadelní a výtvarný svět přátel Divadla bratří Formanů má veřejnost v těchto dnech. Výstava Galerie Františka Drtikola totiž v sobotu 6. června končí. Vystavovány jsou loutky a divadelní dekorace, které již neožívají v představeních, ale nikterak tím nepozbyly na kráse a přitažlivosti. K vidění jsou také další artefakty, objekty, obrázky, hračky, fotografie i důmyslné mechanismy prostor, ve kterém se děti i dospělí mohou nechat inspirovat k hravosti a užívat vlastní fantazii, cit pro krásu a touhu objevovat. Výstava připomíná trvanlivou hodnotu již pozapomenutých řemesel, umu a fantazie lidí, kteří tvoří svůj svět fantazie vlastníma rukama. Za vstupné na výstavu dají dospělí 70 korun, děti, studenti a senioři pak zaplatí 50 korun. Rodinná vstupenka pro 2 dospělé a 2 děti stojí 200 korun.

Příprava unikátní výstavy s názvem Imaginárium bratří Formanů ve Vrtuli - světe her a poznání ve Valašském Meziříčí. Výstava začíná v sobotu 1. února 2020 v 15 hodin.Zdroj: Deník / Josef Beneš

Nedělní varhanní půlhodinku tentokrát obstará Pavel Černý
KDY: 7. června, od 14 do 14.30 hodin
KDE: Bazilika, Svatá Hora u Příbrami
ZA KOLIK: Dobrovolné vstupné

Bazilika na Svaté Hoře u Příbrami se v neděli dvě hodiny po poledni rozezní varhany. Stane se tak v rámci série koncertů s názvem Nedělní varhanní půlhodinka. Tentokrát bude příchozím hrát Pavel Černý. Vstup je možný pouze před začátkem koncertu, přičemž od posluchačů je vyžadováno soustředěné ticho. Vstupné dobrovolné. 

Ilustrační fotoZdroj: Deník/archiv

Spolek si pro veřejnost připravil program v Týnčanském krasu
KDY: 6. a 7. června, od 9 až 18 hodin
KDE: Týnčanském krasu
ZA KOLIK: volně přístupné

Spolek Bělozářka, který pečuje o vybrané lokality na Sedlčansku, pořádá o víkendu v Týnčanském krasu poznávací akci. „Těšte se na několik exkurzí – botanickou, zoologickou a ekologicko-ochranářsko-managementovou. Motýle budou v plném rozletu a kytky zase v rozkvětu, takže je rozhodně na co se těšit,“ uvádí za spolek Jirka Malíček. Kdo by chtěl, bude mít také příležitost spolku pomoci drobnou brigádou, a to například taháním větví, kosením náletových křovin nebo pálením hromádek. Účast na exkurzích je volná.

Ilustrační fotoZdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Workshop v příbramském studiu bude o takzvané Čakra józe
KDY: 5. června, od 18 hodin
KDE: Life Yoga Studio, Dvořákovo nábřeží, Příbram
ZA KOLIK: 250 Kč

Life Yoga Studio Zuzany Slabové, které veřejnost nalezne ve vile Oborana Dvořákově nábřeží, bude v pátek 5. června od 18 hodin, hostit workshop. Ten zúčastněné zasvětí do tajů takzvané Čakra jógy. „Na workshopu se zaměříme na pozitivní i negativní vlivy, které se skrze nerovnováhu v našich čakrách přenášejí na naše fyzické tělo a způsobují nám tak nemoci a bolesti,“ nastínila jedno z témat workshopu Slabová. Kapacita akce je čtrnáct osob, za workshop lidé zaplatí 250 korun.

Ilustrační foto.Zdroj: Pixabay

Veřejnost si v sobotu bude moci nakoupit na farmářských trzích
KDY: 6. června, od 8 do 12 hodin
KDE: Dvořákovo nábřeží, Příbram
ZA KOLIK: volně přístupné

Další příbramské farmářské trhy se uskuteční v sobotu 6. června na Dvořákově nábřeží, přičemž je lidé mohou navštívit v době od 8 do 12 hodin. Na trzích bude možné zakoupit především brambory, květiny, sadbu, med, sýry, kozí produkty, koření či pečivo.

Ve středu byl o nabídku prodejců na Masarykově náměstí velký zájem.Zdroj: Deník / Jakub Dostál