více >>

Vladimír Větrovský - Řez Plátnem - Vernisáž Výstavy

Akce již skončila

Autor Mraveniště vystavuje „Řez plátnem“ v Dobříši.
Vladimír Větrovský je současný malíř, sochař a multimediální umělec, jenž patří k výrazným osobnostem koloristicko-expresivní linie české výtvarné scény.

Ve výstavních prostorách Kulturního domu v Dobříši vystavuje od 13. září svá díla Vladimír Větrovský, současný malíř, sochař a multimediální umělec, jenž patří k výrazným osobnostem koloristicko-expresivní linie české výtvarné scény. Diplomoval na pražské Akademii výtvarných umění v oboru malba, dále studoval malbu v Drážďanech a divadelní scénografii na DAMU. V současnosti žije a pracuje mezi Českou republikou a Francií, a tak se touto výstavou po letech symbolicky navrací do svého rodného kraje.
Na výstavě v Dobříší, která nese název "Řez plátnem" představí umělec soubor obrazů mapující vývoj jeho tvůrčího procesu za posledních několik let. Větrovský pracuje s vlastním metafyzickým vnímáním reálného světa a jeho díla balancují na hranici mezi figurací a abstrakcí. Charakteristické pro jeho tvorbu je suverénní barevné gesto vyjádřené jistými tahy. Malířské práce doplní několik soch, na nichž lze vidět přesahy mezi malbou a prostorovými realizacemi ve dřevě, kovu nebo pálené hlíně.
V nedávné době autor realizoval v galerii Sladovna v Písku velmi úspěšnou interaktivní expozici Mraveniště, kde se spojují všechny jeho dosavadní výtvarné zkušenosti.
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve středu 13. září 2017 od 18.00 hod. Výstava potrvá do 15.10. 2017. Otevřeno po – čt 8.30 - 16 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14 - 16 hod.

13. 9.  (18:00–21:00)
Mírové náměstí 68, Dobris
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT