Program začíná od 9 hodin. Armáda České republiky (AČR) zde představí široké spektrum činností vojenských profesionálů. Návštěvníci se mohou těšit na současnou, ale i historickou vojenskou techniku a hlavní dynamickou ukázku AČR, kterou je obranná operace k odvrácení útoku protivníka.

Bahna 2017 divákům přiblíží výcvik vojáků doma i v zahraničních operacích. Pozemní a vzdušné síly budou demonstrovat připravenost k obraně teritoria České republiky a jejích občanů. Připraveny jsou také ukázky jízdních vlastností kolových a pásových vozidel.

„Do cvičení se zapojí přes 1400 vojenských profesionálů včetně žáků Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy ministerstva obrany s technikou. Na dynamických a statických ukázkách se budou podílet také příslušníci aktivní zálohy 7. mechanizované brigády a vojenské policie," láká armáda na akci, kterou ročně navštíví desetitisíce lidí z celé republiky.

V letošním roce zpestří program ozbrojené síly Rakouska, předvedou bojové vozidlo pěchoty ULAN, slovenská armáda představí mobilní komunikační systém MOKYS a polští vojáci přivezou vozidlo Rosomák. Zastoupení bude mít také armáda USA.

Na programu nebudou chybět i ukázky vojenské historie. Vojáci připomenou vzpomínku na 100 let bitvy u Zborova. Zajímavá bude pro diváky ukázka Západní fronta 1944 Falaiská kapsa nebo Operace Benderovci 1947.

Do prostoru Bahen se lidé dostanou z parkovišť při silnici u obce Strašice na Rokycansku při hranici s CHKO Brdy a odsud musí buď pěšky nebo mohou využít kyvadlovou dopravu autobusy.