V bývalém vojenském areálu v Brdech se odehrál druhý závod letošní sezony Běhej lesy. Účastníci si mohli vybrat ze čtyř závodních tras. Na programu byl charitativní běh na pět kilometrů, krátká 12kilometrová trasa, dlouhá 22kilometrová trasa a extra dlouhá trasa na 43 kilometrů. Dopoledne nechyběly ani dětské závody .

"Vítězi extra dlouhé trasy na 43 kilometrů se stali Michal Bachman mezi muži a Michaela Luňáčková mezi ženami. Oba dělily v cíli jen dvě minuty a extra dlouhou trasu zvládli za 2 hodiny a 22 respektive 24 minut, moc gratulujeme," uvedla za pořadate Viktorie Dittrichová.

Druhá zastávka Běhej lesy:

| Video: Youtube

Na dlouhé 22kilometrové trase si pro slávu doběhli Roman Martínek a Katka Mašková. "Jako poslední zmíníme závod na 12 kilometrů, kde mezi muži kraloval Stanislav Zacha, mezi ženami se pak stala vítězkou Veronika Palková," dodala.

"Běžel jsem 22km trasu a podařil se mi osobní rekord 1:43. Ve finále vyšlo krásný běžecký počasí, žádný vedro, nádherná trasa přírodou. Mile mě překvapilo množství seběhů, na trase nebyly skoro žádný kopce, což nevím jak se vám vůbec povedlo. Je tu skvělá parta lidí a už tradičně dobrá organizace. Všichni podél trati fandili a byl to super zážitek. Všem bych seriál Běhej lesy doporučil, takže dorazte na další závod, je to perfektní”, popsal závodní den 41. nejlepší běžec 22km trasy Jan Vrbický.

Účastníci charitativního běhu v Brdech přispěli částkou 70 150 korun na organizaci Život 90, která pomáhá lidem v důchodovém věku s bezproblémovým životem a je jim nablízku v případě dalších potřeb.

Dalším závodem seriálu Běhej lesy je novinka na Železné Rudě konající se na den dětí v sobotu 1. června. Na výběr jsou trasy na 13, 18 a 39 kilometrů a znovu také charitativní běh na pět km úplně pro každého. Závodníci se z obce Špičák vydají do srdce Šumavy a přiblíží se i ledovcovým jezerům, Černému a Čertovu.