„V pátek uvedeme dokument Veroniky Sobkové Venku, který zachycuje příběh tří lidí opouštějících vězení. O den později pak film Martina Marečka Pod sluncem tma. Ten letos získal Českého lva za nejlepší dokument," uvádí Dáša Nesvedová z Kulturního gangu.

Projekce se konají v rámci projektu Česká radost v českých kinech. Ten na různých místech republiky nabízí vybrané české dokumenty uvedené na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava. „České dokumentární filmy již dávno nevznikají jen pro televizní obrazovky. Jsou kinematografickými díly, která si zaslouží velké plátno, dobrý zvuk a soustředěné diváky. Jsem rád, že projekt Česká radost v českých kinech přinese výběr pozoruhodných českých dokumentů do desítek míst po celé republice. Přijdťe se i vy přesvědčit, jak výrazný je současný český dokument," zve všechny zájemce ředitel jihlavského festivalu Marek Hovorka.

Březnické projekce začínají po setmění, zhruba ve 21.30 hodin. Vstupné činí 45 korun a občerstvení je zajištěno.Karel Souček