Na nádvoří v Mníšku pod Brdy, kam se muzikál o tomto víkendu po dvou letech vrací, se v roli císaře představí skvělý herec Václav Vydra. Představení jsou tento pátek a v sobotu vždy od 20 hodin.

Původní muzikál Noc na Karlštejně poberounský soubor prvně uvedl na nádvoří zámku Dobřichovice v létě 2006. Od samého začátku v něm vedle místních ochotníků excelovali Vladimír Čech, Jan Rosák, Pavel Vítek či brilantní kytarista Štěpán Rak. Vladimír Čech nás sice loni opustil, ale v roli Otce Vlasti jej zastoupil jiný skvělý herec – Václav Vydra. Ve vášnivém líbání císařovny Elišky se střídá s exministrem zemědělství Petrem Bendlem, který jej v úloze Karla IV. alternuje. Do souboru navíc postupně přibyly další populární tváře: Lumír Olšovský, Petr Jančařík či Jan Matěj Rak.

Výše zmíněné profesionály doplňují ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci – Monika Vaňková v roli císařovny Alžběty, Pavla Nováčková v roli Aleny, Karel Král v roli purkrabího, Petr Říha v roli arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho žena Alena v roli hofmistryně Ofky a další. Sbor manů je sestaven z několika starostů poberounských obcí, respektive měst. Spolu s herci a zpěváky účinkují šermíři a metači ohně, nechybí ani koza či kůň.

Všechna dosavadní představení muzikálu byla vyprodaná. Rekord drží reprízy na hradě Střekov (2012) a na louce u mostu v Karlštejně (2007), které vidělo 1.500, resp. 1.400 diváků. Loni se hrálo i přímo na nádvoří hradu Karlštejna, kde byla divadelní Noc na Karlštejně uvedena poprvé po čtyřiceti letech!

Poberounský soubor tedy Noc na Karlštejně uvádí už deváté léto doslova po celé republice – letos muzikál kromě »domovských« Dobřichovic a Mníšku pod Brdy hostily či ještě budou hostit také Mariánské Lázně, zámky v Sychrově i Litomyšli a hrad Křivoklát. Po několika letech se hra poslední zářijovou sobotu vrátí na louku u karlštejnského mostu, v červnu se soubor poprvé vypravil za hranice, do slovenských Jaslovských Bohunic.