„Při Dni bezpečné Příbrami se veřejnost může seznámit s výbavou a výstrojí záchranných a bezpečnostních složek, podívat se na statické i dynamické ukázky jejich činnosti a mnohé si také vyzkoušet. Akce se v Příbrami koná již popáté a za tu dobu si našla své příznivce, které tímto zvu na Novák v pátek 7. června od 9 do 16 hodin,“ říká místostarosta Miroslav Peterka.

Stejně jako v minulých ročnících se mohou příchozí těšit na Armádu ČR, republikovou policii i Městskou policii Příbram, chybět nebudou hasiči profesionální i dobrovolní, středočeští záchranáři,  Český červený kříž, Oblastní nemocnice Příbram a další organizace.

Takový byl Den bezpečné Příbrami  v roce 2018

| Video: Youtube

„Je těžké vyjmenovat vše na co se můžeme těšit, zmiňme tedy ještě namátkou ukázku výcviku psů, ukázku práce pyrotechniků, koňskou hlídku Městské policie hl. m. Prahy, airsoftovou střelnici, jízdy na člunu nebo prezentaci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS). V čase od 12 do 14 hodin bude navíc Městská policie Příbram zajišťovat forenzní značení kol a koloběžek, návštěvu akce tedy můžete využít k označení svých sportovních prostředků,“ doplnila program mluvčí města Příbram Eva Švehlová.  

Den bezpečné Příbrami je volně přístupnou akcí pro všechny věkové skupiny.