Závěrečný koncert 55. ročníku hudebního festivalu proběhl na velké scéně již v úterý 4. června  od 19 do 21 hodin. Na scéně se objevil houslista Josef Špaček, klavírista Miroslav Sekera, Arti Allegre – komorní těleso složené ze sólistů a komorních hráčů, kteří koncertují v různých uskupeních po celém světě.

Krajská soutěž HZS Středočeského kraje TFA. | Video: Petr Monka

V rámci koncertu byl vyhlášen vítěz 9. ročníku Kompoziční soutěže pro skladatele do 40 let. Cenu 15 000 korun předala výherci hudební skladatelka a vedoucí poroty Sylvie Bodorová.

Josef Špaček si svými houslemi podmaňuje publika po celém světě a řadí se mezi nejvýraznější generační talenty. Tento koncertní mistr vyniká svou technickou jistotou, virtuozitou, osobitým výrazem a širokým rozsahem barevnosti zvuku. Je uznáván pro své sebevědomé a soustředěné vystupování. Profiluje se jako virtuos se širokým záběrem napříč styly.

Představení ovšem není dílem jednoho muže, na velké scéně spolu s Josefem Špačkem vystoupí klavírista Miroslav Sekera mnohdy označován za „básníka klavíru“, který za svůj život získal několik tuzemských i zahraničních cen. V roce 2016 debutoval ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v rámci cyklu Světová klavírní tvorba.

Mohlo by vás zajímat: Na Pražském hradě se roztočí pípy. Festival minipivovarů nabídne přes stovku piv.

Nárůst počtu členů Českomoravského svazu minipivovarů připomíná kvasnou křivku, žertuje jeho prezident Michal Voldřich. | Video: Deník/Milan Holakovský