Divadlo Palace není v Příbrami žádným nováčkem, naposledy zde hrálo v listopadu 2013. „Vzpomínky na naše štace se po nějaké době všechny spojí v jeden pocit, vždyť každý měsíc odehrajeme na zájezdech po celé republice na 20 zájezdů. Samozřejmě, že ne vždy se všechno povede tak, jak si to člověk představuje, ale časem se stejně vzpomíná jenom na to hezké a to, že vzpomínáme i na Příbram, příbramské divadlo a příbramského diváka, znamená jediné – že u vás hrajeme rádi a rádi se vracíme," zdůraznil tiskový mluvčí a herec divadla Richard Trsťan.

Do Příbrami se herci těší i proto, že souboru se vždy lépe hraje v divadle než v kulturním domě. „Nejenom proto, že je pro nás komfortnější hrát v sále, jehož parametry, technické a technologické vybavení i zázemí jsou primárně pro hraní divadla přizpůsobené. Mnohem důležitější je to, že do divadla přijde divadelní obecenstvo. Obecenstvo, které je zvyklé chodit pravidelně, je divadelně vzdělané a tedy i patřičně náročné. Nechceme tím ale říct, že když hrajeme někde, kam přijede divadlo jedenkrát za měsíc, můžeme hrát s menším nasazením, nebo že to snad nebereme vážně, to opravdu ne," dodal herec.

Manželský poker měl premiéru 29. dubna 2014 a v Příbrami se odehraje 69. repríza. Hru přeložil Jaromír Janeček a režie se ujal Petr Hruška. „Divadlo Palace se dramaturgicky profiluje jako divadlo komedie. Jsme divadlem dobré, kvalitní a vkusné zábavy. A přesně takové jsou i texty Marca Camolettiho, když se inscenují dobře, kvalitně a vkusně," vysvětlil výběr hry Richard Trsťan.
Představení je podle něj určené každému, kdo se rád baví. A nebojí se toho, že v mnoha situacích uvidí na jevišti i sám sebe, své chyby a nedostatky. Takové už komedie bývají, že nám často řeknou mnohé o nás samotných, když se toho nebojíme a chceme se o sobě dozvědět víc.

Nyní chce divadlo především splácet malý dluh, který má vůči starším divákům. „Neznamená to ale, že z mnoha důvodů nebudou inscenace, které teď uvedeme, zajímavé i pro mladší publikum. V prosinci jsme měli premiéru původního českého textu Dámy z Aniane, který napsal Milan Kopecký pro dvě herecké hvězdy – Danielu Kolářovou a Danu Syslovou. Režírovala Viktorie Čermáková. A hvězdami bude nabitá i naše nejbližší premiéra, kterou plánujeme na duben. Opět se bude jednat o český text Jiřího Hubače Stará dobrá kapela a v režii Petra Hrušky budou účinkovat Václav Postránecký, Jiří Štěpnička, Václav Helšus či Naďa Konvalinková," uzavřel za Divadlo Palace Richard Trsťan.

Karel Souček