Na co se mohou příchozí v neděli 26. května od 9. hodiny těšit? Tradičně se bude hrát v divadle, promítat v kině, v prostorách kulturního domu jsou připraveny tvořivé dílničky a chybět nebude ani malování na obličej nebo třpytkové tetování.

Připraveny jsou také virtuální hry, Stiga hokej, maskování zranění. Ve venkovních prostorách  čekají pouťové atrakce, ukázky techniky a práce složek IZS a Armády ČR, jízdy na koních, spanilá jízda motorkářů, ukázka bojových umění, ukázka práce záchranářských psů. Ze sportovních aktivit bude připraven například aquazorbing, horolezecká stěna, překážková dráha a další.

Divadlo patří dětem 2023:

| Video: Youtube

  „Výše vyjmenované body jsou pouze částí programu, který návštěvníky v neděli 26. května čeká. Všechny aktivity, včetně promítání pohádek v kině, návštěvy divadle nebo pouťových atrakcí jsou zahrnuty v ceně jednotného vstupného, které je 150 korun. Za tuto částku můžete na akci být celý den nebo se opakovaně vracet dle zájmu,“ řekl příbramský starosta Jan Konvalinka. 

„Budu se opakovat, ale neodpustím si velké poděkování všem, kteří se na pořádání této akce podílejí. Je neuvěřitelné, že i po těch letech jsme každoročně překvapeni novinkami v programu. Letos se můžeme mimo jiné těšit na kamion dakarového jezdce Martina Macíka,“ prozradil Jan Konvalinka.

Jak uvedla mluvčí města Příbram Eva Švehlová, s událostí tohoto rozsahu souvisí také dopravní opatření. Do 26. května se toto omezení týká ulic: Legionářů, Politických vězňů, Antonína Dvořáka, Tř. Osvobození, Tylova.

"V samotný den akce, tedy v neděli 26. května bude výše uvedená oblast uzavřena, a proto je třeba počítat také se změnou v hromadné dopravě. S úplnou uzavírkou Tř. Osvobození se počítá v neděli 26. května v čase od 5.00 do 20.00. Linky PID 395, 480, 502, 506, 521 a 531 budou vedeny Březnickou ulicí, a tak bude zrušena zastávka „Příbram, II. poliklinika“ a „Příbram, Na Cihelně“ s tím, že náhradou bude zastávka „Příbram, Nový rybník“," vyjmenovala Švehlová. 

K parkování pro veřejnost je možné využít například nedaleké parkoviště na Flusárně.