Provoz kina mají na starosti Sportovních zařízení města Příbram (SZMP). Jeho vedení zařadilo do programu koncerty úspěšné skupiny Čechomor, společné vystoupení předvedou v srpnu Keks a Turbo, Příbram navštíví také české „legendy" bratři Nědvědové spolu s Věrou Martinovou a vystoupí také Věra Špinarová. „Máme připraveno několik koncertů. Přesné termíny se dočtete na stránkách Sportovních zařízení města Příbram. Novinkou bude také divadelní představení," řekl ředitel SZMP Jiří Holobrada.

Již za několik dní můžete v letním kině navštívit zmiňovanou divadelní hru Dívčí válka. Návštěvníkům se letní kino otevře již v polovině června. Filmové projekce jsou v plánu od 19. června a to každé úterý a čtvrtek.

Na čem se přes zimu v letním kině pracovalo? Podle Jiřího Holobrady jsou opravy každý rok stejné. „Natírali jsme filmové plátno, vyměnili poškozené lavičky a malovali sociální zařízení. Mezi větší rekonstrukce by se dala zařadit oprava opadaných omítek na budově promítací kabiny," přiblížil Holobrada.

Návrat koncertů do kina přivítalo také vedení města. Zároveň dodává, že budou muset být dodržovány povolené normy. „Návrat hudebních kapel a zejména divadelních vystoupení na pódium letního kina v Příbrami samozřejmě vřele vítám. Myslím si, že tato představení jsou vítaným zpestřením kulturní nabídky v našem městě a to právě v letním období, kdy je možnost pořádat programy pod širým nebem. Samozřejmě očekávám, že pořadatelé představení v letním kině budou dodržovat veškeré bezpečnostní, hygienické a další normy tak, aby se předešlo případným problémům, ke kterým zde v minulosti bohužel došlo," shrnul starosta Josef Řihák.