Mnohé naznačují již názvy vystupujících kapel, tedy Visací zámek, Krucipüsk, Lola, Traktor, Proximity, Ovoce, Komunál, Ozzy Osbourne revival, A bude hůř. Celá akce začne ve 12. hodin a potrvá do dvou do rána.

„Po patnácti letech pořádání festivalu jsme ho chtěli změnit. Oproti minulým ročníkům nezůstal kámen na kameni a věřím, že to návštěvníci ocení. Novinky jsou téměř ve všem, více kapel, větší a profesionální pódium, devět stánků s občerstvením plus další s doprovodným zbožím, veliký stan pro 500 lidí pro případ horšího počasí, více pořadatelů, kteří zajistí zdárný průběh festivalu," vypočítává Roman Šneller.

Punková legenda Visací zámek je největší a nejslavnější kapela, která dosud na Sedlčany festu vystoupila. Bude zde mít premiéru, stejně jako další špičková kapela Krucipüsk, alternativnější rocková Lola, táborský revival Ozzy Osbourne, kultovní Komunál nebo pravidelný účastník festivalu Master of Rock, formace Proximity. Další kapely včetně Traktoru, který se svým Artefuckt tour 2017 plní sály po celé republice, své umění na sedlčanském festivalu již předvedly.


Areál u zahrádek je ideálním místem s příjemným přírodním prostředím. „Bez problémů se tam všichni vejdou, nikoho nerušíme a navíc umožňuje, že oproti jiným festivalům hrají kapely mnohem delší dobu, takže se spíše jedná o klasické koncerty," zdůrazňuje Roman Šneller. Vstupenky lze v předprodeji zakoupit v sedlčanském farmářském obchodě v obchodní zóně Pasáž 7 nebo Trafice Masaryková.

Karel Souček