Kdy myslíte, že se nová deska objeví na trhu?

Nová deska je v takové fázi, že máme hotovo zhruba z poloviny. Do konce roku by měla přijít na svět. S hudbou je to v pohodě, ale nemáme jí čím otextovat. Kvůli tomu se to takhle protahuje.

Co vás vedlo k natočení osmého alba?

Děláme ho ani ne kvůli zvýraznění, ale abychom si udělali zase pár nových písní a také jako reklamní materiál. Peníze z toho pochopitelně nebudou, protože se to hned druhý den po křtu objeví na internetu. Potom už si originál kupují pouze ti lidé, kteří chtějí mít památku.

A navíc, my jsme vyloženě koncertní kapela. Nechceme, aby to někdo prožíval doma, ale aby vyrazil na koncert a tam si to pořádně užil. Proto hrajeme každý víkend už asi dvacet let.

Koncertovat každý víkend musí být náročné. Kde berete čas na zkoušky a další věci kolem?

Je to náročné, protože do toho chodíme ještě do práce a máme také rodiny. Nejsme profesionální kapela, která by se hudbou živila, o to je to těžší. A zkoušky nemáme skoro vůbec, protože hrajeme tak často, že ani nejsou potřeba. V podstatě chvíli zkoušíme pouze před nahráváním nové desky.

Připravujete se na jednotlivé koncerty?

Nijak zvláště ne. Na koncertech se snažíme, abychom udělali průřez celou tvorbou. Buďto hrajeme to, co si přejí fanoušci nebo vždy někdo z nás vykřikne nějakou píseň a už se hraje. Na festivalech hrajeme kratší program, tím pádem se snažíme hrát nejznámější písně. Při vlastním koncertu si můžeme dovolit zařadit i méně známé písně.

Co je v kapele nového?

Bořek přestal teoreticky pít alkohol. Na nedávném koncertě s námi na pódiu ležel, místo aby stál a hrál, takže přestal pít. Když jsme ho hledali, někdo nám řekl, že je na pódiu. Mysleli jsme, že tam na nás čeká. Čekal, ale jinak, než jsme předpokládali. Naštěstí jsme jako kapela adaptabilní a odehráli jsme to i bez něho. Jednou jsme hráli koncert i ve dvou, to jsme se nějak nesešli, tak jsme si vypůjčili nějakého bubeníka a bylo to.

Když jsme u té legrace, nemáte nějakou pěknou perličku?

Ale ano, perliček máme spoustu. Jednou jsme se vraceli z koncertu v Karlových Varech, najeli jsme na náledí a bourali jsme. Nikomu se nic nestalo. Pak jsme sehnali chlapíka, co nás vytáhne no a jak se kolem toho motal, tak ho přejelo jiné auto, které zrovna jelo kolem. Se zlomenou nohou ho odvezli do nemocnice. Byl to pech, ještě jsme ho vytáhli z nějaké rodinné oslavy a za svou ochotu skončil takhle.

Chystáte na léto nějakou zvláštní šňůru koncertů?

Přes léto máme naplánovanou šňůru se Třemi Sestrami. Musím říci, že se Sestrami je to super. Všechno mají profesionálně zařízené a ošetřené. Doprava, ubytování, stravování, občerstvení i samotný koncert, jsou bezvadně organizovány. Potom máme samozřejmě své vlastní koncerty a od září pojedeme na turné s názvem Pogo tour II s kapelou SPS.

Kdy budete hrát v Příbrami nebo v blízkém okolí?

Přímo v Příbrami budeme hrát 26. června v estrádním sále v kulturním domě a 4. září potom chystáme v Březnici na Rockfestu natočit živé vystoupení, ze kterého budeme mít DVD. Vše bude na profesionální úrovni, takže když se vše povede, vydáme ho oficiálně. Mělo by zahrnovat už nakládání u zkušebny, cestu na koncert, rozhovory s kapelou a fanoušky a pochopitelně koncert. Doufáme, že bude pěkné počasí a že dorazí hodně lidí, aby nám tam udělali pěknou kulisu.