„Farmářské trhy mám rád. Dneska jsem si tu koupil sýr," řekl známý herec. Stánek se slovenskými a maďarskými masnými specialitami zase přilákal sedlčanského starostu a senátora Jiřího Buriana. Netají se tím, že rád vaří a v kuchyni se mu určitě hodí špek, který si tu zakoupil.

Jaroslava Hanušová, ředitelka Finančního úřadu Sedlčany zase dala přednost velkým zralým jahodám vypěstovaným na farmě v Nedrahovicích.
Lákadlem soukromých zemědělců z Nedrahovic nebyly pouze tyto sladké plody, ale především brambory. Těší se z minulých trhů té nejlepší pověsti, a tak se tu tvořila bezkonkurenčně největší fronta zájemců.

Poprvé svoje ručně vyrobené zástěry ve stylu Provence předvedl Obchůdek u Adélky z Nového Knína. A jižní kout Francie tu zavoněl i díky polštářkům naplněným levandulí. Bylinky v květináčích nebo koření tu nabízelo více prodejců. Nechyběly ani balkónové a zahradní květiny a keříky, koláče, čerstvý domácí chleba z Křepenic, šperky a poprvé tu byly ke koupi také pekařské a cukrářské pomůcky, kterými se prezentovala prodejkyně z Kosovy Hory.
O kulturní vystoupení se podělili tentokrát žáci Základní umělecké školy ze Sedlčan a děti ze školy z Chlumu.

Farmářské trhy uvítali zaměstnanci Ochrany fauny z Hrachova jako příležitost pohovořit s dětmi o zvířatech, o přírodě a připravili si pro ně také soutěže.
Pořadatelem farmářských trhů je Sdružení obcí Sedlčanska, ty příští podzimní jsou avizovány na 17. září. Marie Břeňová