Neziskový festival se dlouhodobě zasazuje o podporu nezávislé alternativní kultury. Na českou festivalovou scénu uvede například mladou energickou rapperskou crew Obrben. Dále vystoupí mimo jiné Kewu & Terra, Kvítek, Arleta, Viah a další.

„Kromě hudebního programu chystáme opět interaktivní výstavy, divadlo a performance, únikovou hru nebo workshopy. Účast přislíbil například mezinárodní divadelní soubor Le Cabaret Nomade či Jan Pohribný se svým workshopem Fotka v prostoru a čase,“ řekla Marianna Cimburová, zakladatelka festivalu.

Chod neziskového festivalu, přinášejícího na českou scénu interprety „ještě před tím, než jsou cool“, zajišťuje spolek dobrovolných nadšenců. „Náš tým se neustále obměňuje. Díky tomu můžeme směle prohlásit, že je každý ročník Deziluze úplně odlišný, byť ve stejném duchu. Občas je trochu těžší nové členy zkoordinovat, ale díky víkendovým brigádám v pivovaru se vždy skvěle sladíme,” dodala Cimburová.

Festival už potřetí proběhne v barokním areálu pivovaru a přilehlé zámecké zahradě díky podpoře pivovaru Herold a Modré nadace, která usiluje o revitalizaci areálu a rozvoj březnické kultury. Akce se uskuteční za finanční podpory ministerstva kultury, státního fondu kultury a Středočeského kraje.