Zámek Dobříš bude od 10. do 13. srpna hostit třetí ročníku hudebního festivalu s originálním programem pro širokou veřejnost. Celovečerní koncertní projekty doprovodí exkluzivní výstava historických evropských houslí a také dopolední víkendový program s pohádkovými představeními pro celou rodinu.

Za dramaturgií festivalu stojí opět houslový virtuos Jaroslav Svěcený a herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková Volencová.

„Každý koncert bude výjimečný a originální, v premiéře uvedeme i programy, které ještě nikde nebyly k vidění. Jednou z perliček bude například divadelně-koncertní představení Bach Forever aneb Johanku, zahraj mi…, které se uskuteční 13. srpna na nádvoří zámku. Hudebníci a interpreti jsou v něm zároveň také herci. Scénář, který nepostrádá humor ani nádhernou Bachovu hudbu, napsala kolegyně Zdeňka Žádníková. Netradiční setkání žánrů a dva koncerty v jediném večeru zažijí diváci v představení Beatles v Argentině v sobotu 12. srpna. Velmi unikátní budou i Barokní fanfáry, jediný koncert uvedený nikoliv pod širým nebem, ale pod střechou - konkrétně pod střechou kostela Nejsvětější Trojice naproti zámku Dobříš. Tam se spolu s trubkou a houslemi představí nedávno zrekonstruované varhany,“ láká na letošní program Festivalu hudby na zámku Dobříš Jaroslav Svěcený.

Zárukou skvělého startu festivalu je hudební uragán v podobě projektu Jaroslav Svěcený a Cigánski Diabli. Ti se vrací na Dobříš po roce na četná divácká přání. Letos z Bratislavy přivezou řadu nových skladeb, které předvedou ve čtvrtek 10. srpna v nádherném francouzském parku.

Koncerty se budou konat na nádvoří, ve Francouzském parku a v přilehlém kostele.

| Video: Youtube

V zámecké konírně bude v sobotu 12. srpna k vidění exkluzivní výstava italských, německých, francouzských houslí a českých houslí tří staletí. Jaroslav Svěcený, který je zároveň soudním znalcem v oboru smyčcové hudební nástroje, ji blíže představí na dvou komentovaných prohlídkách, od 11 a 13 hodin.

A na své si přijdou i ti nejmladší návštěvníci. Pořadatelé pro ně chystají v sobotu a v neděli od 11 hodin na nádvoří zámku divadelní představení. V sobotu uvede divadelní soubor LokVar pohádku Brouček na motivy známé knížky Jana Karafiáta. V neděli uvede stejný soubor pohádku Sněhurka.

| Video: Youtube

V neposlední řadě se mohou návštěvníci těšit také na doprovodný gastro program. „Festival hudby potěší nejen diváckou duši, ale i chuťové pohárky - každý večer bude v areálu zámku pro publikum připraveno zázemí s prémiovými víny či proseccy a stánky s domácím občerstvením,” dodává pořadatelka, herečka Zdeňka Žádníková Volencová.

close Plakát info Zdroj: archiv organizátorů zoom_in Plakát

Vstupenky jsou k prodeji online přes portál Goout.net nebo na pokladně zámku Dobříš.