„V Příbrami jsem se už jednou představila v roli Terinky při uvedení opery Antonína Dvořáka Jakobín. S radostí sleduji, jak se od té doby Dvořákův festival vyvíjí, a mám velikou radost, že se na něm mohu letos podílet. Vystoupím na koncertě duchovní tvorby s doprovodem varhan a je mi potěšením se opět setkat se skvělým varhaníkem Přemyslem Kšicou. Vybrala jsem pro svá sólová čísla to nejkrásnější, co duchovní tvorba pro soprán nabízí," uvedla Jana Sibera.

Na koncertě zazní sakrální písně Charlese Gounoda, Wolfganga Amadea Mozarta, Johanna Sebastiana Bacha, Antonína Dvořáka a dalších světových skladatelů. „Prožíváme krásné májové období, ve kterém se oslavuje Panna Maria, proto uvedeme kromě jiného několik skladeb Ave Maria od různých autorů, jakými jsou Verdi, Caccini, Schubert, Gounod nebo Mascagni," dodala sopranistka.


Jana Sibera je členkou Národního divadla i Státní opery. V inscenacích obou divadel se představila mimo jiné jako Zerlina (Don Giovanni), Zuzanka (Figarova svatba), Královna noci (Kouzelná flétna), Despina (Così fan tutte), Violetta (La traviata), Gilda (Rigoletto), Musetta (Bohéma), Adéla (Netopýr) nebo v trojroli Číšníček – Zázračné dítě – Žák v Janáčkově opeře Výlety páně Broučkovy pod taktovkou Charlese Mackerrase. V červnu 2008 se stala finalistkou mezinárodní pěvecké soutěže Barbary Hendricks ve Štrasburku. V roce 2011 a 2012 hostovala jako Violetta v Gdaňsku, v roce 2016 jako Ofélie v opeře Göteborg.

„Jsem moc ráda, že se na tomto prestižním příbramském festivalu můžu představit právě s duchovní tvorbou. Posluchači mě totiž znají hlavně jako ryze operní pěvkyni, ale já bych rozhodně uvítala více možností uplatnění právě v duchovní koncertní tvorbě, která mě velmi obohacuje," zdůraznila Jana Sibera.

Karel Souček