Na březích Vltavy si každoročně pořizuje fotodokumentaci z celotáborových her i momentky „svých" dětí. Výstava má název Vítá nás zas ta stará Častoboř, zahájena byla v sobotu 7. února a potrvá do 4. března.

Kromě Muchových pohledů na Častoboř si návštěvníci prohlédnou i snímky Kamila Novotného a fotoamatérů Kláry Pořízkové, Denisy Kupsové či Jana Hovorky, kteří působí jako táboroví vedoucí. Celkových 60 snímků zachycujících dění v létě 2014 je tak vysoce aktuální – na rozdíl od předešlých dvou výstav, které se v minulých letech v knihovně Mucha a příznivci krajiny středního Povltaví představili.

Jaroslav Mucha se organizaci kolem letního tábora věnuje vždy s velkým předstihem – v každém turnusu je 150 dětí a zkušený vedoucí dokáže naplnit všechny tři běhy.

„V současné době už máme druhý turnus takřka plný," pochlubil se Mucha. Přestože devadesátiny oslaví až o Vánocích, užít si úctyhodné výročí chce již nyní. Upozornil, že další výstava v Sedlčanech na sebe nenechá dlouho čekat. Fotografie a dokumenty z Častoboře představí v muzeu od pátku 17. dubna do neděle 14. června – kdy fenomenální tábor přiblíží Mucha hned průřezem několika desetiletí, a to především svýma očima.

„Muzeum má k dispozici různé dokumenty o Častoboři, bude možné zalistovat i táborovými kronikami," avizuje Mucha. Právě na Častoboři může oslavenec očekávat nejvíc gratulantů. Chystá se, že tam bude mládnout celé léto. „Divím se, že se tolika let vůbec dožívám," usmál se. Potvrdil nám, že ani o letošních prázdninách nenechá sebe s svůj fotoaparát na Častoboři zahálet. Marie Břeňová