Noční orientační pochod Novoknínský kurýr

Nový Knín – Zájemci se mohou vydat na napínavý noční orientační pochod v délce přibližně deset až patnáct kilometrů s průchodem několika kontrolních míst. Kolem Nového Knína se nachází převážně lesní a kopcovitý terén, který je zárukou pěkného zážitku. Sraz účastníků je v novoknínské sokolovně ve 21.30 hodin v sobotu 12. ledna. Start závodníků, ať už v kategorii jednotlivců nebo menších skupin, bude v pěti až deseti minutových intervalech od 22 hodin. Cíl se nachází v sokolovně, kde je také zajištěno občerstvení po závodě. (šas)

Michal Prokop Trio bluesově rozezpívá Dobříš

Dobříš – Michal Prokop je pro mnohé kritiky a fanoušky nepřekonatelný zpěvák, zpívající hudební žánry blues, rock a soul. Druhým členem tria je Luboš Andršt, vynikající bluesový kytarista. Od 70. let člen vystupoval jako člen skupin Framus 5, Energit, Jazz Q Martina Kratochvíla, po revoluci obnovil spolupráci s Michalem Prokopem. Třetím vystupujícím hudebníkem bude Jan Hrubý, houslista par excellence. Zájemci si mohou trio přijít poslechnout do Společenského sálu Kulturního domu Dobříš v pátek 12. ledna od 20 hodin. (šas)

Tradiční zimní výstup z Nepomuku na Pražák

Nepomuk – Romantický zimní výšlap na druhý nejvyšší vrchol brd Prahu si mohou zájemci užít v sobotu 13. ledna. Startuje se z Nepomuku v 10:45 a čas návratu je již jen na účastnících. Jedná se o 15. ročník výstupu a buřty a teplé nápoje jsou organizátory zajištěny, jen by si účastníci měli vzít své vlastní hrnečky na teplé nápoje. Finanční prostředky z patnáctého ročníku poputují z největší části na podporu malého Vilémka, který si přes svůj těžký hendikep užívá světa a lásky rodičů. Peníze půjdou na terapii a kompenzační pomůcky. (šas)

20. myslivecký ples láká k tanci a zábavě s tombolou

Rožmitál pod Třemšínem – Myslivecké sdružení Hubert Sedlice zve do Společenského centra v Rožmitále pod Třemšínem na 20. myslivecký ples. Začíná v pátek 12. ledna ve 20 hodin a hrát bude plzeňská hudební skupina Sekvence. (šas)

Poslední nádech v klubu

Sedlčany – Zastávka společného turné v Sedlčanech pro dvě originální kapely české kytarové scény začne v sobotu 13. ledna od 21 hodin v klubu Pohoda. Zájemci uslyší naživo skladbu ze zimního turné „Poslední nádech?“, vyslechnou si ji v podání obou kapel, které vystoupí v jednu chvíli na stejném podiu. (šas)

Hasiči pořádají bál v Nečíni

Nečín – Zatančit si a užít si hudby kapely Ešner Band mohou zájemci na Hasičském bále Sdružení dobrovolných hasičů v Nečíni v sobotu 13. ledna od 20 hodin. Samozřejmostí je bohatá tombola a jako překvapení bude vystoupení hasičů. Pro přespolní bude zajištěn i autobusový svoz mezi Nečín a Drevníky tam i zpět. (šas)

Zastavení v Singapuru láká

Rožmitál pod Třemšínem – Nadšení cestovatelé si mohou přijít vyslechnout vyprávění o cestách po Asii do rožmitálské knihovny. Ve čtvrtek 11. ledna od 17:30 mohou zájemci přijít na cestopisnou besedu Zastavení v Singapuru. Diváci uvidí mnoho fotografií, vyslechnou velké množství zajímavostí a bude prostor i na otázky. (šas)