Vzhůru do divočiny je volným pokračováním inscenace Sex pro pokročilé, kterou Studio DVA uvedlo v Příbrami před třemi lety. „Není ale nutné, aby diváci jedničku znali,“ poznamenal ředitel marketingu a PR Studia DVA Tomáš Přenosil s tím, že pražští herci jezdí do Příbrami za skvělým publikem velice rádi.

Oproti Sexu pro pokročilé diváci uvidí Alici a Jindřicha již v reálnějších kontextech zhoršené ekonomické situace, ve výchovných problémech, sourozeneckých napětích a zejména v situaci strachu, co přinese budoucnost. V Sexu byla aktivní Alice a chtěla i násilím vrátit to, co bylo… V Divočině přebírá iniciativu nezaměstnaný Jindřich tím, že chce podle vlastních představ zvrátit hrozivý vývoj. Vzhůru do divočiny se nakonec změní na Vzhůru do života.

„Při přípravě představení, které mělo premiéru loni v září, bylo nejtěžší najít společný čas pro zkoušení. Všichni tři herci jsou velmi vytížení, ale protože chtěli představení realizovat, povedlo se. A snad diváky potěší a třeba se v něm někteří i najdou,“ vysvětlil Tomáš Přenosil, podle něhož v tomto případě neplatí, že pokračování úspěšných prvních dílů bývají horší.

Na 21. června připravuje divadlo na svoji Letní scénu Vyšehrad premiéru klasické komedie Brouk v hlavě s Filipem Blažkem, Jitkou Schneiderovou a Romanem Štabrňákem v hlavních rolích. „Na podzim pak do divadla Studio DVA chystáme hru Moje tango s Jitkou Schneiderovou a Romanem Zachem. 20. září s ní oslavíme pět let působení na naší domovské scéně na Václavském náměstí,“ uzavřel Tomáš Přenosil.