O koncertu i změnách v kapele, která loni obdržela Anděla, jsme si povídali s kytaristou Kubou Siňorem.

Proč u vaší skupiny došlo k těmto změnám?

Šlo o to, že jsme začali být unaveni ze ska a z dechových nástrojů. Chtěli jsme se vymanit z té škatulky, bylo to dost svazující. Konečně můžeme hrát něco, čemu víc věříme. Opustili nás tedy komplet dechaři, místo basáka Květáka přišel Matěj a klávesy místo Evžena obhospodařuje Honza.

Jak se v důsledku těchto změn posunula vaše hudba?

Posunula se tím směrem, kterým jsme chtěli. Je to víc punk, rock a disco, ale těžko ji škatulkovat. Ska už téměř neposloucháme, a tak není důvod ho dále hrát.

Už jste v Dobříši někdy hráli?

Jako Prague Ska Conspiracy ne, ale vystupoval jsem zde s kapelou Flaming Cocks v klubu Na Statku. Bylo to tehdy skvělé, takže se moc těším.

Máš k Dobříšsku nějaký bližší vztah?

Ano. Od malička jezdím na chatu k Blatné a na druhou na Živohošť. Dobříš je na půl cesty mezi nimi, takže jsem se zde nejednou stavil zchladit hrdlo. Navíc jsem byl v Dobříši v nemocnici na šití s rozseknutou hlavou.

V pátek vám budou dělat předkapelu The Spankers. Líbí se ti jejich hudba?

Jejich muzika moc ne, jelikož ska a zvláště funky, ke kterému se poslední dobou začali přiklánět, mě nijak moc neoslovuje. Ale muzikanti jsou to skvělí. Hráli jsme spolu několikrát a jsou to kamarádi. Navíc máme společného basáka. Občas s nimi jezdím jako řidič a je s nimi neskutečná legrace. Co legrace. S nimi je prostě…

Karel Souček