V pátek vás čeká koncert v Junior klubu v Příbrami. Pamatujete si ještě, kdy jste na tomto místě hráli poprvé? A máte k němu nějaký speciální vztah nebo vzpomínku?

Tak za ta léta těžkých bojů už si nepamatuji nic. Jezdíme po republice a přilehlých státech již čtvrt století, takže je to takový kolotoč. Pravdou je, že dříve se hrálo v „domovské" Příbrami víc. Hlavně bylo i kde. Dnes zbyl vlastně jen Junior a to zaslouží uznání. Hrajeme tu téměř pravidelně od roku 1990 a křtíme tady naše desky. A je to stále ten dobrý Junáč!

V Junáči křtíte nové album E!E 2012. O jakých tématech, problémech a radostech na albu zpíváte?

Dá se říct jako vždy – víno, ženy a zpěv, i když jsme pivaři. Od počátků hraní řešíme i politiku. Chvíli to v Čechách vypadalo, že nebude komu skládat protestsongy, ale uběhlo dvacet let a je to dobré. Rozhodně ale nejsme nijak ortodoxní a bereme vše s humorem a naším „pro prdel a pro zábavu".

V letošním roce oslavíte 25 let svého fungování. Mohl byste jmenovat tři zásadní události, které se vám při ohlédnutí vybaví?

Rozhodně je to první oficiální natáčení desky v roce 1990. Nastal konec pochybných „demáčů", i když nejen pro naši kapelu byly tyhle domácké nahrávky hodně zásadní. Nesporným vrcholem bylo předskakování punkovým ikonám Sex Pistols v Praze někdy v roce 1995. Nedávno to bylo společné miniturné s další legendou anglického punku skupinou 999. V neposlední řadě je to spolupráce s Třemi sestrami zhruba od roku 2006.

Nyní je období, kdy se kapely přesouvají z klubů na festivaly. Máte raději strhující atmosféru klubů nebo naopak volnost na festivalech?
Jednoduchá a výstižná odpověď… v létě se těšíme do klubů a v zimě na fesťáky… Obojí má svoji atmosféru a nezáleží na tom, kolik lidstva se dostaví.

Co podle vás zapříčinilo to, že vedle fanoušků, kteří jsou stejné generace jako vy, máte také příznivce, kterým je kolem dvaceti let?

Zřejmě fanoušci naší věkové kategorie poslouchali éčka i doma a oslovilo to i jejich potomky. Je vidět, že hudba i texty éček jsou nadčasové a to je hodně pozitivní zpráva. Proto tady taky ještě strašíme.

Je v českých hudebních luzích a hájích kapela, která vás v poslední době zaujala?

Těžká otázka. Nemohu mluvit za všechny. Kapel je dnes spousta. Pro mě jsou to například 12° Bagpipers ze Strakonic svým rozsahem a muzikálností.

Kdybyste měli složit song o Příbrami, tak o čem by se v něm zpívalo?

Máme song Pelikáni, který se týká restaurace u Pelikána na Hornickém náměstí v Příbrami, kam jsme chodívali za totality na pivo. Vlastně to byla jedna z mála hospod, kde nám v počátcích punku v Příbrami nalili. Nedávno jsme si zde udělali sraz po letech a určitě v té tradici chceme pokračovat.
Druhá věc, kterou jsme natočili, je hymna pro fotbalovou Marilu Příbram. Příště by to mohlo být třeba o Junáči, ne?