Nyní, kdy třičtvrtěhodinové audiovizuální dílo, působivé vizuálně i hudebně, uvedlo HBO, upozornila na výsledek Středočeská filmová kancelář. Ta funguje jako součást Středočeské centrály cestovního ruchu a jejím úkolem je zvát filmaře do regionu a pomáhat při jejich práci. Zapojila se také do příprav natáčení Halsey, a tak může potvrdit, že práci značně komplikovaly dopady koronavirové pandemie: co je jindy běžné, samozřejmostí nebylo. Navíc se nedalo počítat s možností posunů termínů, jestliže interpretka chtěla v záběrech ztvárnit i své těhotenství.

| Video: Youtube

Syn Ender Ridley Aydin, kterého má se scenáristou Alevem Aydinem, se narodil loni 14. července, načež se v médiích zprvu rozjely spekulace, zda jde o chlapce, nebo holčičku; stejně jako o tom, jestli jméno Ender odkazuje na tatínkovy turecké kořeny, nebo spíš na hlavní postavu série sci-fi knih Orsona Scotta (z nichž nejznámější je Enderova hra).

Audivizuální projekt Halsey, který vznikal ve středních Čechách, přibližuje zdejší turistická kancelář jako příběh královské bytosti, působící jako přízrak; tajuplný a plný efektů i mrazivých událostí, jako je vražda manžela. Autorka v něm zdůrazňuje, stejně jako v rámci hudebního alba se 13 skladbami, sepětí sexuální bytosti s mateřstvím – a objevují se radost i utrpení spjaté s těhotenstvím a narozením dítěte.