Není to poprvé, co točíte detektivku, co říkáte na současný zvýšený zájem o tento žánr?
Rédl není úplně detektivka, samozřejmě se tam vyšetřuje, odehrává se to na začátku 90. let a hlavním hrdinou je vojenský prokurátor, ale mě jde spíš o to zobrazení té doby. Když jsem to četl, tak jsem byl nadšený, protože jsem se dověděl věci, které jsem o tom období nevěděl. Co se týká boomu krimiseriálů v poslední době, tak je to podle mě tím, že spojuje tu zábavnost a napětí a zároveň, když je to opravdu dobrá detektivka, jako třeba dánská, tak i nějakou společenskou kritičnost.

Čím vás námět oslovil?
Zaujalo mě to úhlem pohledu, kterým se nahlíží na ty události, kdy se nově vznikající organizovaný zločin propojil s bývalými komunistickými bezpečnostními složkami, ale je to udělané přes hodně zajímavé postavy, že jsem mohl hlavní role nabídnout dobrým hercům, kteří hrají v překvapivých rolích jako třeba David Novotný nebo i Ondra Sokol v titulní roli a taky to byla výzva, já jsem předtím nic takového nedělal. 

Proč jste si vybral právě Příbram?
Našli jsme tady několik ideálních ulic, kde to sídliště ještě nedoznalo změn a ty ulice mohou ten začátek 90. let suplovat a to je určitá vzácnost. 

Vedení města ale chce právě okolí těchto paneláků oživit a opravit, nemělo by je spíš nechat jako takový skanzen například právě pro filmaře?
Pro filmaře je správně to zachovat, ale pro lidi je správně to opravit. Město by se mělo starat o to, aby se lidi měli dobře. Pro nás jako pro filmaře je dobrý, když se ten čas zastaví, ale přál bych lidem, aby se to tady zrevitalizovalo. My si to pak najdeme třeba někde na Ukrajině.