ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

„Když diváci za námi nemohou, tak my půjdeme za nimi. Co si tak připomenout některé úspěšné divadelní hry?“ konstatoval ředitel divadla Petr Bednář.

Hned první promítání hry Na skle malované mělo úspěch a tak divadlo bude pokračovat dál vždy každý pátek. Nicméně bohužel divadlo nemá záznamy všech inscenací, které byli diváci přáli. „Některé inscenace vůbec nejsou natočeny. A náš zvukař v současné době nedělá nic jiného, než si pouští jednu inscenaci za druhou, aby vybral ty nejlepší záznamy,“ dodala zástupkyně ředitele Anna Čiperová.

Další projektem příbramského divadla je Divadelníček. Ten je určený hlavně dětem. Jedná se o audio nahrávky Neználkových dobrodružství. Knihu vybral ředitel divadla. „Já jsem knížky o Neználkovi sbíral a mám je dodnes. Netuším, jestli o jeho příběhy bude zájem. Zatím každý natočil dvě kapitoly, což znamená šest dílů,“ řekl k novému projektu Petr Bednář.

Společně s ním příběhy namlouvají dva herci příbramského souboru Robert Tyleček a Lukáš Typlt. Nová nahrávka objeví každý den, včetně sobot a nedělí, na divadelním facebooku pravidelně ve 14 hodin. Projekt se setkal s velkým ohlasem a tak se točí další díly.

Online bude přenášené i vystoupení Libora Michovcíka a Petra Vašiny Muži z Hauzu ve středu 1. dubna. To se původně mělo konat v divadelním klubu. „Na představení se prodává symbolické vstupné v hodnotě padesáti korun a výtěžek bude použitý na materiál na výrobu dalších roušek, které v divadle šijeme,“ doplnila Anna Čiperová.

Online začalo promítat i příbramské kino. Program promítaných filmů najde veřejnost na www.kinopribram.eu a prostřednictvím on-line předprodeje si koupí vstupenku, jednotná cena je 70 korun. Prodej končí vždy hodinu před projekcí. Při promítání od 20 hodin tedy v 19 hodin. Na e-mail obdržíte vstupenku s přístupovým kódem a filmy budou promítány na webové stránce www.vasekino.cz.

Další kulturním projektem je Koncert do obýváku. Z prostor bowlingu Na Chmelnici se v pátek 27. března vysílal koncert legendární punkové kapely E!E. V neděli 29. března pak hrála kapela Lilimat. Následovat budou další kapely jako například Pawnshop nebo další místní legenda Bon Pari, ale také stand-up komici nebo DJ‘s a to vždy v pátek a ve středu večer. Přímý přenos se vysílá vždy na Facebooku.

DJ Fedy zahraje lidem až do obýváku
Živák do obýváku. Tak se jmenuje projekt, v rámci kterého příbramské městské kulturní centrum nabízí svým fanouškům na internetu živé kulturní akce. Šňůra nejen hudebních vystoupení pokračuje v pátek 3. dubna. To si lidé budou moci na facebookovém profilu města Příbram nebo na YouTube od 20 hodin vychutnat muziku v podání DJ Fedyho. Tato příbramská legenda ve svém oboru zahraje kombinaci a průřez od funky až po jackin' house.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in