„V Sedlčanech budeme hrát jako Duo Manera poprvé, ale myslím, že můj kolega Mirek Žára již v Sedlčanech vystupoval s flamencovým projektem La magia del flamenco se známou zpěvačkou Editou Adlerovou,“ uvedla Soňa Vimrová, která pochází z Rokycan, takže to má na Příbramsko blízko a ráda podniká výlety do okolní přírody.


Miroslav Žára kromě Dua Manera vystupuje již dlouho s flamencovým uskupením La magia del flamenco, Soňa Vimrová navíc účinkuje v komorním souboru Maurice Ensemble se sólisty Národního divadla Michaelou Zajmi /zpěv/ a Bledarem Zajmi /violoncello/. Oba kytaristé se znají již od studií na Konzervatoři v Plzni a dále ze třídy profesora Štěpána Raka na HAMU, ale jako Duo Manera začali vystupovat až před několika lety. 


„Oba jsme si tímto splnili dávný cíl a velkou lásku ke kytarovému duu. Navíc si upravujeme různé skladby, známé i neznámé, kytarové i nekytarové, převážně ze španělského a latinskoamerického repertoáru, čímž si vytváříme vlastní otisk a styl… Věřím, že právě tímto novým hudebním pojetím lákáme posluchače na své koncerty. Je nám velkou ctí a radostí, že v poslední době vystupujeme i několikrát do měsíce, a to v překrásných prostorách zámeckých, či v městských divadlech,“ poznamenala Soňa Vimrová.


A proč milují zrovna tango? „Je to velmi temperamentní, emotivní taneční hudba, Astor Piazzolla patří mezi kytaristy k nejžádanějším a nejhranějším skladatelům. Odtud patrně naše láska k této hudbě, jsou to skladby, které se dají hrát každý den jinak, každý den s jiným podtextem, příběhem… Zkrátka, zatím nás tango neomrzelo,“ zdůraznila kytaristka. 

Karel Souček