Michal Pavlíček je obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků. Zároveň je široce respektovanou individualitou, což dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách.

Na koncertě zahraje skladby ze svého zatím posledního velkého projektu Srdeční záležitosti. Pavlíček v něm na třech CD dokazuje, že umí se stejnou bravurou skládat dravé rockové písničky, silné muzikálové melodie, jemné balady, emotivní filmovou hudbu i náročnější skladby z oblasti klasické hudby. Ve všech těchto zdánlivě protichůdných stylech dokáže uplatnit svoji obrovskou imaginaci, hravost a nápaditost. Návštěvníci se tak mohou těšit mimo jiné na skladby Elektrická noc, Jó, já se mám, že je Olda přítel můj, Modlitba Amadeova, Honička nebo Stopy.

Pavlíčkovu doprovodnou kapelu tvoří Miloš Meier, Martin Ivan a Michal Nejtek. „Michal už hrál koncerty a skládal hudbu v době, kdy já ještě ani nebyl na světě. S jeho hudbou jsem přišel do kontaktu někdy v mých patnácti letech. Tenkrát mi dal do ruky spolužák z konzervatoře kazetu s nahrávkou Michalovy skupiny Big Heads," zavzpomínal na první kontakty s Pavlíčkovou hudbou bubeník Miloš Maier.

Pro Maiera je hraní s Pavlíčkem velkou inspirací. „Do své kytarové hry umí přenést nálady a cítění, které zrovna ta daná skladba vyžaduje. Jeho hra je nesmírně invenční a originální a díky tomu ho řadím po bok těch nejlepších světových kytaristů. Jako skladatel dokáže na zakázku tvořit skladby nejrůznějšího druhu a stylu. Osobně jsem ho několikrát zažil při skládání hudby do několika projektů současně. V takové době spí třeba jen čtyři hodiny denně a neustále skládá. Hodně si na něm cením i jeho permanentního sledování současné hudební scény a neustálé snahy se vyvíjet," dodává Miloš Maier.

Sedlčanský koncert je uváděn mimo předplatné, vstupenky za 280 korun jsou k dispozici v kanceláři předprodeje na sedlčanské radnici.

Karel Souček