Koncert Ginevry byl také zárukou dobré zábavy. Novinkou letošního jarmarku byly jízdy v kočáře, v němž vozil zájemce po vsi a okolí Vladimír Kuncl z Brziny. Gabriela Galcová, dcera Františka Váchy, a další organizátoři akce si rozhodně nemohli stěžovat na nízkou návštěvnost. „Do režie dceři nezasahuji, vše jen pozoruji," poznamenal František Vácha. A bylo nač se dívat. Sedlčanské hermelíny ve sklenicích byly přímo pastvou pro oči. „Jsou naloženy ve slunečnicovém oleji. Každý výrobek má svůj název i příběh. Jaromírovou básní jsme nazvali sýr se švestkami v rumu, švestkovou marinádou a praženými mandlemi. Sklenice s nálevem zbarveným do zelena se jmenuje Boží pochoutka s bylinkami. Hermelín plave v olejovém láku s cibulkami, zelenou paprikou, česnekem, kapari a bylinkovou marinádou," přiblížil František Horvath z Kosovy Hory svoje zboží. Vysvětlil, že Karbánkovy dukáty jsou ostřejší, protože sedlčanskému plísňovému sýru konkurují olomoucké tvarůžky a kromě papriky jim dodává pikantní chuť pivní marináda. Italské domácnosti, což je další výrobek, se ale „dukáty" ostrostí nevyrovnají. „Žampiony, olivy, papriky a ostrá marináda," vysvětlil, jaké ingredience se snoubí se sýrem ve sklenici, v níž převládá barva rudá.

Popáté vystavuje ve špejcharu Jitka Gyömberová. „Maluji obrazy, které mají člověka pozitivně naladit a zklidnit," poznamenala. Vysvětlila, že je samouk, obrazy maluje již asi třináct let a moc ji to baví. A také ve špýcharu barvy neodložila a návštěvníci tak mohli vidět, jak tvoří. „Je tady chladno a kožíšek se mi hodí," usmívala se. To na dvoře teplé oblečení potřeba nebylo. Zvlášť při ochutnávce mladého svatomartinského vína ze Znojma, které nabízel k degustaci Milan Vácha a Jiří Cenek.

Vůně staročeských trdelníků s vanilkou a skořicí přilákala také hodně mlsných jazýčků. Výrobců bižuterie a šperků se zde sešlo také dost a zakoupit prstýnek, náhrdelník nebo jinou ozdůbku bylo možné ve velmi odlišných cenových relacích, podle druhu materiálu i náročnosti zpracování. Adventní věnce u několika prodejních pultíků připomínaly, že doba, kdy se zapálí první ze čtyř svíček, se blíží… A kdo je zvyklý vybírat vánoční dárek s předstihem, tak neodešel zklamán. Marie Břeňová