Jak vlastně vznikl námět a příběh Čertovin?

S nápadem na pohádku Čertoviny přišel můj asistent Marek Kališ, protože má doma dva malé zlobivé kluky, kteří zlobili tak dlouho až něco rozbili a když pro ně vymýšlel trest, tak ho napadlo, že jsou vlastně jako dva malí čertíci. Přitom ho napadlo, co by asi dělal v takovém případě Lucifer a začali jsme s tou myšlenkou pracovat a tak vznikl příběh Čertovin, kterými začíná rožmitálské kino svou digitální éru.

Z velké části se točilo v jižních Čechách, ale se štábem jste zavítali i na Příbramsko, kam konkrétně?

Točili jsme jí hlavně u nás doma v jižních Čechách. Ten statek, který ve filmu uvidíte, je jen kousek od mlýna Elišky z Princezny ze mlejna, ale některé části jsme točili jinde například na zámku v Dobříši. Tam opravili vodárnu a nám ve filmu posloužila jako letohrádek.

Jaký vztah máte k Rožmitálu?

Tady bydlí můj kamarád herec Honzík Kuželka, takže jsem už u něj několikrát byl. Byli jsme se podívat nahoře na kopcích a v těch nádherných lesích. Pořád mě sem láká, když rostou houby a jako na potvoru jsem neměl vůbec čas, tak jsem se sem loni vůbec nedostal a to jsem nadšený houbař, protože když rostou houby, tak já můžu být celou dobu jenom na houbách, ale věřím, že letos se to povede. Mně se tu moc líbí, Rožmitál mám moc rád, nejen kvůli Jakubovi Janu Rybovi, jehož skladby mám strašně rád, ale i kvůli historii, protože odtud pocházela Johanka z Rožmitálu, druhá manželka našeho krále Jiříka z Poděbrad.

Jak vnímáte taková malá kina, jako je to rožmitálské?

Já je miluju. Mají úžasnou atmosféru, poloviční než jaké je tady v Rožmitálu bylo u nás v Hošticích na staré faře, tam jsem byl pořád. Největší trest pro mě byl, když jsem zlobil a maminka mi řekla, že za trest nepůjdu do biografu, tak to jsem byl na mrtvici. Ty malý kina jsou úžasný a mám je strašně rád, mají rodinnou atmosféru a je to útulný a hezký, ty multiplexy ne, to mám pocit, že sedím v krematoriu nebo v lednici.

Co plánujete natočit v brzké době?

Společně s producentkou Danou Volákovou, která tu je se mnou, se rozmýšlíme, co budeme dělat, jestli další pohádku nebo komedii ze současnosti. Máme ale také připravený velký projekt a to přepis slavného románu Joži Nižnánskyho Čachtická paní. O tom se nyní jedná, ale bude záležet na tom, jak se nám podaří sehnat peníze. Tak nám držte palce.