Dámy vás provedou stručným vývojem odívání od středověku až po 20. století, ale hlavně nevynechají to, co vás skutečně zaujme. Dozvíte se, kolik kousků měly ve svém šatníku známé královny a císařovny, jaká úskalí s sebou přinášela krinolína, co to jsou takzvané šunkové rukávy nebo kdy dámy poprvé ukázaly světu svá kolena. To vše doprovodí dobová vyobrazení a fotografie.

V neposlední řadě se pak také dočkáte výkladu o tom, jak vznikají zmenšeniny historických kostýmů, které můžete vidět v galerii mníšeckého zámku. Jarmila Kupková tu vystavuje více než 60 historických kostýmů na panenkách Barbie.

Po celý víkend jsou pro děti připravené prohlídky nového loutkového okruhu.

Zajímá tě, jaký byl osud posledních majitelů zámku Kastů? Měli děti? Hráli si s nimi? Měli se rádi? Kam jezdili na výlety? Létali balónem? Zámek Mníšek pod Brdy skrývá zajímavé a poutavé životní osudy.

K vidění je dětský pokojík s hračkami, pokoj pro maminku a miminko, koupelny a loutky Dagmar Renertové, které jsou spojeny s historií zámku a okolí.

Na zámecký ples přijde víla ze zámeckého jezírka, vodník ze mlýna, čertík Brdík, Zimní královna a další obyvatelé zámku a podzámčí. Program je určen pro děti od 3 do 12 let věku.

Sobotní program nabízí klasické prohlídky zámku od 10 do 16 hodin. Od 10.15 hodin je pak určena prohlídka dětem a poznají v ní loutky Dagmar Renertové. Od 17 hodin je přednáška Móda a staletí. V galerii je k vidění móda napříč staletími na panenkách Barbie.

V neděli pokračuje program klasickými prohlídkami. Od 10.15 hodin je znovu pro děti určena výstava loutek, pokračuje expozice – móda napříč staletími na panenkách Barbie.

Pro pozdější víkend je připraven pro návštěvníky zámku notoricky známý příběh v muzikálové podobě Noc na Karlštejně. Na nádvoří zámku Mníšku pod Brdy Vladimír Čech, Pavel Vítek a Jan Rosák vás skvěle pobaví ve dnech 25., 26. a 27. června. Předprodej vstupenek je zahájen.

Jana Digrinová