Představí odvážného a chytrého střevlíka Pepu, který si vyrazí se zlatohlávkem Jardou na vzrušující putování – a děti se jistě budou smát popletenému brouku Jimovi, který na louku zabloudil z daleké ciziny. A se zatajeným dechem budou čekat, zdali Pepa unikne zlému sršni Karlovi i jak dopadne setkání s datlem Herbertem, kterému ale všichni říkají Růžena.

| Video: Youtube

close Pozvánka na program takzvané zlaté neděle na náměstí 17. listopadu v Příbrami. info Zdroj: Městské kulturní centrum Příbram zoom_in Pozvánka na program takzvané zlaté neděle na náměstí 17. listopadu v Příbrami. „V 16 hodin vystoupí jeden z předních swingových zpěváků Jan Smigmator a bude v ledové show vyřezán ledový betlém,“ upozornil Ševr, nač se mohou návštěvníci těšit. Ano, v Příbrami zazpívá evergreeny ten Smigmator, který 29. dubna 2023 bude mít sólový koncert v legendární Carnegie Hall v New Yorku! Na hudební scéně 21. století ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé, Karel Hála nebo Tony Bennett.

„Rozhodně si na náměstí 17. listopadu vezměte prskavku, zapalovač nebo nabitý telefon,“ radí Ševr. „Po vystoupení Jana Smigmatora, v jeden společný okamžik, svá světýlka rozsvítíme. Fotograf se pokusí tento okamžik zachytit – bude to pěkná tečka za programem letošního adventu,“ připomněl vedoucí kulturního centra. S dodatkem, že o závěr programu se od 17.45 hodin postará vystoupení Základní umělecké školy Antonína Dvořáka.

Ševr se také obrací k příznivcům Junior klubu. Tam už v pátek 16. prosince bude hrát příbramská kapela Axial. Vystoupí od 21 hodin (s otevřením klubu ve 20 hodin), přičemž také pokřtí svou druhou desku s názvem Naživu. Jako host zahraje spřátelená skupina Výčep.