„Ples je velmi oblíbený zejména kvůli tombole bohaté na zvěřinu. Jezdí sem lidé z okolí, ale i z Prahy. Kapacita sokolovny je 200 míst,“ vysvětlil myslivecký hospodář zdejšího spolku Petr Chlumecký. Výzdoba sálu se myslivcům povedla. Zdobili ho chvojím celý den.

„Zapůjčujeme si trofeje jelenů z Modravy z osmdesátých let od pána, který je dostal darem od hajného Majera. U nás jeleni takové paroží nemají. Ve čtvrtek jsme stavěli stoly a v sobotu ve 14 hodin musíme celý sál kompletně uklidit, vyměnit ubrusy, aby večer hosté nepoznali, že se tu v pátek něco konalo,“ prozradil Chlumecký.

Zdroj: Hájíčková Jana

S plesy začali myslivci před 26 lety, kdy jim poprvé zahrála skupina Dynamik a sešlo se tolik lidí, že sokolovna praskala ve švech. Padla proto myšlenka uspořádat plesy dva. Jeden v pátek a druhý v sobotu. Dynamik pak odehrál 21 dvouplesů, ale během covidu skončil. „Nahradili jsme ho kapelou Caroline Band. Jsou stejně úžasní. Všichni vystudovali konzervatoř. Zpěvačka Zdeňka Kotrbová vystupovala s orchestrem Václava Hybše,“ pěl chválu Chlumecký. Kapela hrála k poslechu a tanci od 20 do třetí hodiny ranní po oba  dny.

Z mysliveckého plesu v Příbrami.
V myslivecké tombole spolku Žešice nechyběl daněk ani sičina siky japonského

Členskou základnu Mysliveckého spolku Hubert Malá Hraštice tvoří 33 členů z Mokrovrat, Nové Vsi pod Pleší, Velké Ledčice, Nového Knína, Staré Huti a Prahy. Věkový průměr už je přes 60 let. „Uspořádat takhle velkou akci je velmi náročné. Sedmi členům je přes 80, tak se nezúčastňují. I přesto začali s lovením už v listopadu, aby na každém plese bylo v tombole osm divočáků, dva mufloni, dva jeleni, jeden srnec a jeden daněk, 35 bažantů a 30 kachen. Kromě zvěřiny máme ale i další krásné ceny. Například Pekárna a cukrárna Stáňa věnovala na padesát dortů nebo koláčů, Řeznictví a uzenářství Dolejš z Davle zase salámy,“ dodal Chlumecký.

Zdroj: Hájíčková Jana

Lístek do tomboly stál 100 korun a prodej začal po znělce trubačů ve 22 hodin. Ale nevyhrával každý. Dana z Dobříše vyhrála kance: „To jsem zvědavá, jak se nám vejde do našeho malého auta. Nikdy jsem zvěřinu nezpracovávala, tak se budu muset poradit s tchánem, který je lesník.

Petr Chlumecký si vzpomněl na pána s Mercedesem SUV X5, který také vyhrál v tombole divočáka, hodil ho do auta, až mu vystříkla krev. „Další rok se nám svěřil, jak auto dlouho čistil a pořád bylo cítit,“ rozloučil se myslivec.